Wpis z mikrobloga

Andrzej a Ty przyjmiesz do siebie jakąś rodzinę?


@goorskypl: Najgłupszy argument. Państwo ma zapłacić za przyjęcie uchodźców, tak jak płaci na kościoły i 500+.
  • Odpowiedz
@goorskypl: Zawsze mnie ciekawiło że gdy lewica szuka rozszerzenia udziału państwa w życiu obywateli to źle bo komunizm, a jak lewica oczekuje tego samego w przypadku uchodźców, to słychać od prawicy głosy żeby przyjmowali pod własny dach. Gdzie tu jest logika?
  • Odpowiedz
@mkarweta: Argumenty pokroju "a ty ilu do domu przyjmiesz?" są idiotyczne, gdyż wskazują odpowiedzialność na jednostki społeczeństwa a nie na jego całość - a ta (za sprawą rządu) ma w tej kwestii decyzyjność jak i moc sprawczą.

Nawet Kościół Katolicki jako organizacja międzynarodowa, która oświadcza gotowość przyjęcia uchodźców poprzez korytarze humanitarne w europie nie ma takiej możliwości bo nie ma na to zgody władz. A co dopiero pojedyncza osoba.

  • Odpowiedz
@matowoszary: odkąd rysuje dla Gazety Wyborczej jego rysunki zbliżają się do poziomu Soku z Buraka.


@goorskypl: strasznie lubię takie komentarze, kiedyś Wajda robił dobre filmy, a potem lewicowe, kiedyś Janda była dobra aktorka, a potem gadała głupoty, kiedyś Wałęsa był bohaterem, a potem zdrajca, kiedyś Pitera była koleżanka Korwina a potem była w PO, kiedy nauczycie sie widzieć pewne rzeczy wcześniej?
  • Odpowiedz
@Greg36: ja tam jestem paskudnym prawakiem, uważam, że jeśli chcesz przyjąć sobie gościa do domu, wziąć za niego odpowiedzialność i go utrzymywać to tylko Twoja sprawa. Ale jak ten gość nasra sąsiadowi do ogródka, bo to jest w jego kulturze to też Twoja sprawa.
  • Odpowiedz