Wpis z mikrobloga

Byłem już zdecydowany na Phantoma 3 (Standard lub raczej Advanced), ale teraz z żoną oglądamy materiały o Sparku i... sam już nie wiem.
Żona argumentuje, że Sparka można by zabrać na przykład na wakacje (samolotem) i polatać w jakichś ciekawych miejscach. Z Phantomem już ciężko będzie, bo to kobyła.

Druga sprawa to przepisy. Sparkiem (300g) mógłbym latać wszędzie poza strefami zabronionymi? Również mieście?
A Phantom w mieście wymaga uprawnień. Trochę głupio nie móc sfilmować własnego domu, nie? :)

Poza tym, mam przeczucie, że eurokraci postarają się, żeby z prawem było w tej kwestii coraz gorzej, a ograniczeń coraz więcej - mimo wszystko chyba mniejsza szansa, że zmiany w przepisach dotkną leciutkiego Sparka.

Za Phantomem z kolei przemawia kamera, która chyba jednak mimo wszystko jest lepsza. Gdyby Spark miał te chociaż 2.7k (mam monitor 2560x1440) byłby ideałem. Poza tym Phantom wydaje się, że ma lepszą stabilność na wietrze oraz w wersji Advanced zasięg.

Trudny dylemat. Co byście wybrali? Na Mavica nas nie stać :)

#drony #dji #djiphantom #djispark
  • 19
@Werbel: końcem miesiąca będę miał sparka w combo zobaczymy jak będzie się spisywał. Chociaż wątpię ze odważę się wylecieć dalej niż go będę widział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dom3ll: a czemu masz się bać? Po to płacisz drogo za dji żeby mieć pewność, że wróci jak straci zasięg albo wymienią na nowy jak jakimś cudem spadnie. ;-) jedynie uważaj na baterię/wiatr