Wpis z mikrobloga

@LuLzEr: za takie kwoty ogłaszają się pseudoludowe, psy są niewiadomego pochodzenia, niewiadomego skojarzenia (może być matki z synem), z pewnością rodzice nie są badani (u goldenów koniecznie badania na dysplazję).

Są też pseudohofowle które udają hodowle jak tutaj https://www.olx.pl/oferta/goldeny-ciemno-zlote-szczenieta-z-rodowodem-zwiazku-kynologicznego-CID103-IDewRj5.html
to nie są rasowe psy. Dodatkowo ostatnio mieli w hodowli parwowirozę, kilka szczeniąt od nich padło już u nowych właścicieli, jest o tym wątek na grupie hodowców.

Poniżej masz trzy linki które
@nama: To jak sprawdzić czy hodowla jest w porządku?. Jest jakaś strona z potwierdzonymi hodowlami?
Szukam dobrej hodowli na śląsku(będzie to mój pierwszy pies i jestem trochę zagubiony)
@LuLzEr ten link co wysłałeś to pseudohodowla. Canis e catus to najgorszy sort.

Nazwa stowarzyszenia (związku) CaniseCatus

Musisz patrzeć TYLKO na ogłoszenia, gdzie pojawia się Związek Kynologiczny w Polsce. Tak jsk pisałam wyżej tylko w hodowlach tam zarejestrowanych są psy rasowe.
@LuLzEr dołącz do tej grupy która podalam wyżej, istnieje jeszcze opcja "peta" lub "psa na kolanka". Są to rasowe psy z zkwp ale nie są wystawowe z powodu drobnych wad jak krzywy zgryz czy źle umaszczenie. Takie pieski są znacznie tańsze i można też popytać wśród hodowców czy nie mają w miocie psa niewystawowego.
@LuLzEr: cena to rzeczywiście około 3000 złotych. U niektórych trochę więcej, u innych trochę mniej. Bo płacisz nie tylko za psa zdrowego fizycznie i psychicznie, ale tez za sposób wychowywania maluchów, szkolenie, socjalizację, karmienie itp. W tej chwili szukamy kochającego domu dla psiaka po moim Spajku http://rozmachanyogon.pl/?p=5641 Taka mała klucha :)
@LuLzEr mają nieaktualna stronę jak większość, bo przeniesli się wszyscy hodowcy na fb.

https://www.facebook.com/Goldodyssea-hodowla-ps%C3%B3w-rasy-Golden-Retriever-476001125786721/

Hodowla wygląda na pierwszy rzut oka fajnie, z tego co widzę, mają teraz szczeniaki.

Możesz zadzwonić o popytać, najlepiej odbicie pojechać do hodowli I samemu sprawdzić czy pieski trzymane są w dobrych warunkach.

Rodzice przebadani w kierunku dysplazji i nie tylko.
n.....a - @LuLzEr mają nieaktualna stronę jak większość, bo przeniesli się wszyscy ho...

źródło: comment_Ou93L1wOErhmf2GxouwTzoOuCvFJPGKb.jpg

Pobierz
@LuLzEr: przed podjęciem decyzji co do wyboru hodowli koniecznie powinieneś pojechać tam i naocznie wszystko sprawdzić. Poznać hodowcę, jego rodzine, jego psy. Zwrócić uwagę na warunki, w jakich żyją. Generalnie wybór hodowli to dość długi i żmudny proces :) ja przed kupnem Spajka byłam w hodowli 4 razy, do tego miałam częsty kontakt z hodowca. Dzięki temu mogłam tez sprawdzić, na ile mu zależy - czy odpowiada na moje pytania, czy
@LuLzEr ja po swoje bernenczyki jechałam 500 km, a na landseera czekałam ponad dwa lata - wybór psa tak jak pisze @upupiona to powinna być starannie przemyślana decyzja i wybór możliwie najlepszej hodowli. Pomysł ile energii wkładasz w szukanie i sprawdzanie nowego auta, a tu mowa o przyjacielu na naście lat, członku rodziny i żywej istocie.
Dlatego znalezienie "byle bliżej" hodowli zkwp to nie jest szczyt marzeń.

Być może hodowla która podałeś