Wpis z mikrobloga

Niestety zawiodłem się na Xiaomi telefon drugi raz padł ...
Za pierwszym razem pomogło rozebranie
telefonu i podłączenie baterii pod zewnętrzne ładowanie teraz nie pomaga telefon jest cegłą.

Po podłączeniu telefonu do kabla USB C i wciśnięciu Power On dioda LED mruga na czerwono i nic ...

Wcześniejsze objawy to nagłe wyłączenie. Włączyłem telefon ponownie działał i nagle znowu ...
Kolejna próba właczenia skończą się na logo MI i czarny ekran działa podświetlenie przycisków słychać dźwięki systemu ale ekran jest czarny

Wyświetlacz działa ponieważ włączał się Fastboot oraz TWRP dziwiła mnie tylko jedna rzecz drenowanie procesora. TWRP pokazywało 105' ! Po paru minutach pokazywał 24' czyli normalnie ...

Niestety bateria padła na amen i teraz nie chce się ładować

Skontaktowałem się z Gearbest zaproponowali 3 wyjścia
1. Wysyłka na mój koszt później zwrot na konto pieniędzy.Wysylka telefonu do Chin w celu naprawy
2. Dopłata 260$ i wysyłają nowy telefon
3. Zostawiam telefon i na konto Gearbest dadzą mi 60$

Sprawdziłem koszty wysyłki listem poleconym priorytetowym z ubezpieczeniem z wartością towaru 1500zl koszt 50zł

Jest jeszcze jeden sposób podpowiedział mi użytkownik forum Xiaomi Polska
Wystąpić do banku o zwrot pieniędzy z tytułu nie wywiązania się przez sklep warunków gwarancji. Działa to tylko w przypadku płatności kartą. Warunek konieczny Gearbest musi zacząć olewać naszą sprawę wtedy występujemy do banku z papierami FV, potwierdzenia oraz rozmowy z supportem

Bank zwraca kasę i już w swoim zakresie odzyskuje kasę od sklepu. W taki sposób odzyskał 1250zl za zakup Mi5

Jeszcze poszukam pomocy w serwisie w Warszawie może pomoże wymiana baterii 150zł nie majątek jeżeli to nic nie da odsyłam im telefon.

Jeszcze jedna sprawa dla Chińczyków koszty naprawy są nie opłacalne ponieważ części i sam telefon są bardzo tanie więc wysyłają nowy.

Fora są zalewane postami o cegłach z czerwona dioda LED najgorsze że specjaliści od Miui nic nie robią ...

Teraz najgorsze że zostaje bez telefonu a wyjąć tak 1000zł i kupić coś porządnego trochę ciężko

Xiaomi nie polecam
Jeszcze jest sposób na deep flash cable ale to już głębsza kombinacja

#miui #xiaomi #gearbest #psujo #chinskiegowno
  • 24
Skontaktowałem się z Gearbest zaproponowali 3 wyjścia

1. Wysyłka na mój koszt później zwrot na konto pieniędzy.Wysylka telefonu do Chin w celu naprawy


@Grzesiek1010: W sumie spoko. Daj im to niech próbują naprawiać. Nie chcesz wydać 50zł na wysyłke, a piszesz coś o wymianie baterii na swój koszt za 150zł i nawet nie wiadomo co to pomoże... Gdzie logika?

Chargeback czyli rozwiązanie sugerowane przez kolegę to taki dick move biorąc pod
@Re-volt właśnie żaden i chyba tak zrobie.
Wyśle telefon poczekam jakiś czas będę pisał wiadomości do supportu o postępy +- 4 tyg i chargeback trudno będzie cebula mocno ale "cegła" mi nie potrzebna
@Grzesiek1010: moim zdaniem:

1. Wysyłka na mój koszt później zwrot na konto pieniędzy. Wysylka telefonu do Chin w celu naprawy

Jak płaciłeś PayPalem to za takie odesłanie kasę odda PayPal.

Jest jeszcze jeden sposób podpowiedział mi użytkownik forum Xiaomi Polska

Wystąpić do banku o zwrot pieniędzy z tytułu nie wywiązania się przez sklep warunków gwarancji. Działa to tylko w przypadku płatności kartą. Warunek konieczny Gearbest musi zacząć olewać naszą sprawę wtedy
@kruprz: ja dodalbym jeszcze jedno... ciekawe czy @Grzesiek1010 napisał do GB, ze rozbierał telefon a jeśli tak to fajnie, ze i tak go nie zlali. @Grzesiek1010 zmieniałeś soft? Jeśli tak to drugie pytanie do GB: ciekawe czy uznają gwarancje bo oni nie lubią jak się zmienia ich syfMIUI. Chyba, że miałeś jakis czysty ROM.
@kruprz: wg. mnie to też uważam, że z banku nic nie wyciągnie. jak chce najmniej stracic to wysyłka do majfrendów
@Grzesiek1010 piszesz, ze fora są zalewane takimi usterkami... mozesz dać linka? Osobiscie chyba nie kojarzę na mirko takich przypadków a tych Mi5 przyleciało do PL zapewne kilka kontenerów. Moze na forum MIUI coś się pojawiło, nie sledziłem.
@widmo82:

http://en.miui.com/search.php?mod=forum&searchid=2255&orderby=lastpost&ascdesc=desc&searchsubmit=yes&kw=LED+BLINKING&month=

https://miuipolska.pl/forum/topic/11860-ceg%C5%82a-z-migaj%C4%85c%C4%85-czerwon%C4%85-diod%C4%85/#comment-169411

https://miuipolska.pl/forum/topic/12044-mi5-nie-dzia%C5%82a-brak-jakiejkolwiek-reakcji/

i wiele wiele innych takich wątków

Rom miałem czysty
Telefon dałem dobremu znajomemu mówił, że tej pomarańczowej naklejki w środku nie naruszył

Dostałem dziś formularz zwrotu telefonu
Telefon + całe opakowanie z akcesoriami
@Grzesiek1010: dziwne, ze nikt tych wątków nie łączy, ale nie sa jakies tasiemcowe (te w PL) bo forum globalne to miliony sprzedanych telefonów a też jakoś tasiemców nie ma. Współczuję, ale nie uważam by to była jakaś lawina zwalonych telefonów w porównaniu do innych wiodących marek.