Wpis z mikrobloga

@Charlie_pl: Szczerzę mówiąc to starego painta (nie ten nowy szajs). XD
Oczywiście brak mu wiele niezbędnych narzędzi, ale do amatorki (tak jak ja) sprawdza się chyba najlepiej. Próbowałem w różnych programach (i stronach) coś robić, ale zawsze było to dla mnie strasznie niewygodne. Może jak ktoś ma tablet do rysowania specjalny, to są dobre - ale myszką zawsze tragicznie mi się nimi operowało. Pewnie też kwestia przyzwyczajenia.
@Sinti: Dzieki za odpowiedź, ale przecież Graphics Gale wciąga dupą starego painta.
Jak dla mnie GG to jest najlepszy soft do pracy na pixelach - Uzywałem Painta, Gimpa, aseprite, photoshopa, pro motion..
Graphics Gale to - mega wygodna pipeta pod ppm, zaznaczanie po click & drag ppm, narzędzie onion skin, fajne możliwości konfiguracji pod siebie skrótów klawiszowych, powiększenie do 4000%, okno podglądu realtime w różnych skalach, narzędzia do tworzenia palet, praca
@Charlie_pl: Niedługo prawdopodobnie będę coś "dziergał", to sprawdzę w praktyce jak działa GG i o ile zapamiętam to zdam ci z tego raport.
Ja używałem Painta i Gimpa (tam gdzie paint nie sięgał korzystałem z gimpa). Próbowałem photoshopa i różnych programów/stron stricte do pixelartu, ale jakoś nigdy nie szło. A ma ten GG opcję sprawdzenia animacji z kilku klatek (warstw)?
Niedługo prawdopodobnie będę coś "dziergał", to sprawdzę w praktyce jak działa GG i o ile zapamiętam to zdam ci z tego raport.


@Sinti: Zawołaj i mnie, bo też jestem ciekaw. Też coś tam próbuję rysować, korzystam z Paint.NET. Też jakoś nie "czuję" photoshopów itp. A przydałaby się jakaś bogatsza od Paint.NET alternatywa.