Wpis z mikrobloga

Mirki jeśli ktoś chce się sam nauczyć grać na gitarze, ale boi się, że zapał szybko minie, to kupuje na początek tanią gitarę za stówę. Jeśli ktoś chce sam nauczyć się grać na pianinie, ale nie ma miejsca na nie, to kupuje sobie keyboard za niską cenę. A w co nie super drogiego i nie zajmującego dużej przestrzeni inwestuje ktoś, kto chce sam nauczyć się grać na perkusji? Czy te kompaktowe perkusje są coś warte? jeśli nie to, to co innego?
#pytanie #perkusja #instrumenty
  • 13
@CommanderStrax zależy jaki poziom umiejętności Cię interesuje. Jak chcesz umieć zagrac proste umpa umpa to tani elektronik, chyba ze masz warunki to jakiś używany akustyk (zdecydowanie lepszy), natomiast jeśli chcesz być wymiataczem to pad i technika werblowa na początek do porzygu, jest mnóstwo tutoriali na yt odnośnie trzymania pałek, sposobów uderzania itp.
Mirki jeśli ktoś chce się sam nauczyć grać na gitarze, ale boi się, że zapał szybko minie, to kupuje na początek tanią gitarę za stówę.


@CommanderStrax: błąd. Jeśli kupujesz gówniany instrument to możesz się zniechęcić, bo zwyczajnie będzie się na nim ciężko grało i nie będziesz osiągał takich efektów, jakie byś chciał. Celuje się w średnią półkę na początek, zawsze. Instrument można sprzedać.
@CommanderStrax: trudno powiedzieć, ja kilka lat temu za Amati dałem jakieś 800zł, do tego nowe naciagi i talerze, statywy jakieś, łacznie taki bazowy zestaw wyniósł mnie ~2000zł. Myślę, że w 2k się zamkniesz, choć mogę się mylić.
A jak chcesz elektronika, to googlaj Dig-Drum - tanie i ponoć dobre
@CommanderStrax
Na początek kup sobie pada. Wydatek +/- 100 zł. Nauczysz się trzymać pałki, trochę techniki, podstawowe rytmy etc. Gdy zaczynasz się uczyć grać na perkusji to nie wykorzystujesz od razu całego zestawu. Najperw ćwiczenia werblowe. To w tym momencie zobaczysz czy zapał minie czy złapiesz bakcyla. Za super perkusje z talerzami za jedynie 999 zł!!! trzymaj się z daleka. Tego nie można nazwać perkusja. Jeśli cenisz sobie prawdziwy instrument to kup