Wpis z mikrobloga

@polik95: to jest wszystko na raz. Nie musisz programować żeby być UXem, ale warto znać ograniczenia technologii. Przy ui to wiedza z designu, wyczucie stylu - must have. Przy UX wiedza z kogniwistyki, technologii, researchu, designu, biznesu, trendów jest bardzo pożądana. Ogólnie musisz być osobą ciągle rozwijającą się, empatyczną, lubiącą pracować z ludźmi. Inaczej nie zrobisz za wiele jako UX
@polik95: poczytaj sobie na początek smashing magazine. A ogólnie w UX nie musisz być ani koderem ani grafikiem, ale musisz coś wiedzieć i o tym i o tym. Musisz umieć współpracować z koderem, wiedzieć na co może sobie pozwolić i co jest bardziej lub mniej czasochłonne do zakodawania. Musisz być trochę psychologiem i nie mówię tu tylko o samym projektowaniu ale też właśnie w relacjach z koderem, który pewnie będzie Cię
@polik95: no ale ciężko powiedzieć czym się interesujesz. Ja zacząłem od grafiki, było w porządku, ale bardziej spodobało mi się podejście funkcjonalne, przez co odnalazłem się w UX. Nie wiem ile masz lat, ani w czym się specjalizujesz, ale próbuj dopóki znajdziesz coś co faktycznie Ciebie kręci i mógłbyś to robić dnami i nocami