Wpis z mikrobloga

  • 1
@Janocha w specyfikacji/w opisie stoi 433MHz, więc zakładam że powinno się dać sterować pilotem (takim jak do bram garażowych). Miałeś w zestawie? Da się sterować przez "radio"?
Co do sterowania przez telefon, to potrzebujesz urządzenia pośredniego, np. broadlink rm pro - to cudo potrafi kopiować kody 433MHz, irda itp. Sterowanie broadlinkiem masz przez wifi, przez dedykowaną apke. W ten sposób możesz z apki sterować włącznikiem​ światła.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@D0m3L o taką odpowiedź mi chodziło!
To w zasadsie skoro i to urzadzenie irda moze sterowac, to moze wreszcie będę mogl sterowac klimatyzacja spoza domu :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Janocha bez problemu, klima, tv, kino domowo czy inne cuda z irda. Oczywiście wszystkie odbiorniki muszą być "w polu widzenia" broadlinka. Osobiście bardzo sobie chwalę to urządzenie, stoi koło tv i z racji że ma diody dookoła i są nawet mocne to wszystkie sprzęty są w zasięgu (podczerwień dobrze odbija się od mebli). Dodatkową zaletą broadlinka są customowe apki na androida (rm bridge jak mnie pamięć nie myli), dzięki którym możesz sobie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@D0m3L nie ogarniam tego włącznika. Mam pilot z bramy 433MHz (wolny 4 kanał). Wedlug opisu Chinczyka:
3 according to the tone, tone or flashing LED, represents the first sound is remote control switch (on / off) function sharing learning and the second sound is represented only learn Dan Dukai), a third voice is representative of learning (solitary). The four voice on behalf of is clear before three instructions
Trzymam ten dotykowy przycisk,
  • Odpowiedz
  • 1
@Janocha pilot pilotowi niestety nierówny. Czasami te włączniki reagują na specyficzną charakterystykę początku sygnału. Najpewnie będzie zamówić pilota od tego samego sprzedawcy. Te puknięcia to kolejno funkcje: 1) zmiana stanu włącznika 2) włącz 3) wyłącz 4) czyść pamięć. Przynajmniej w moim sesoo tak jest

Edit: co do predefiniowanych kodów którymi możnaby potestować z broadlinka, to nie wiem. Musiałbym zobaczyć, ale to dopiero jutro wieczorem jak będę na chacie. Przypomnij się to sprawdzę
  • Odpowiedz
@Janocha: pamiętam że są jakieś publiczne konfiguracje różnych urządzeń (kiedyś znalazłem np. kody do pilota do tv samsung), więc może i do włączników by się znalazły. Tylko jak pisałem wcześniej - kod kodowi nierówny, a i sporo jest różnych modeli tych włączników (livolo, sesoo, kopou, kaku, inne). U siebie przerabiałem dwa modele włączników i prócz tego że miały identyczne piloty to zachowywały się inaczej (jeden nadawał do czasu aż się puściło
  • Odpowiedz
I jeszcze jako ciekawostkę komunikacji 433MHz na przykładzie włączników KOPOU:

* Kopou timing:

*

*.............._____

* Start:.|_|..........| (T,5T)

*

*............___

* '0':...|_|.....| (T,2T)

*

*................_

* '1':...|___|..| (2T,T)

*

*

* Every message starts with 2 periods start pulse: 140 + 600 uSec

* There are 16 bits address pulses: 140+260 for a 0-bit and 260+140 for 1-bit

* And there are 8 bits for Device is: 140+260 or 260+140 uSecs


i
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@D0m3L czekam na przesyłkę Broadlink PRO. Niestety kupilem rm2 a chcialem rm3. Jutro zwrice i zamowie RM3, chcialbym miec czujnik temperatury od razu dla klimy.

Wielkie dzięki :) Czuje, że jeszcze bede potrsebowal Twojej pomocy :)
  • Odpowiedz
@Janocha: spoko, jakby co to atakuj bez krępacji. Szczerze mówiąc sam nie wiedziałem że jest wersja RM PRO 3 - czujnik temperatury to jedyna różnica? Trochę się dziwię, że włożyli tam czujkę temperatury, bo od tego mają zewnętrzne urządzenie: sensor
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@D0m3L no właśnie te sie trochę dziwilem. Poczytam jeszcze, by mieć 100% pewności nim odesle. Gdyby ten sensor nie był taki drogi, to już bym go zamówił. Rozumiem to tak, ze ten sensor polaczy sie z Pro i bede wstanie odczytywać nim temperature, wilgitnosc itd?

W sensie jeśli temperatura >25 to wlacz klime itd?

Jak wroce do domu, to zamówię wiecej przełączników do świateł. Musze poczytac jeszcze o google home czy alexie
  • Odpowiedz
  • 2
@Janocha nie mam tego sensora temperatury i wilgotności, ale dokładnie tak jak napisałeś to sobie wyobrażam. Tylko czy nie lepiej Ci na klimie ustawić żeby się sama odpalała przy danej temperaturze?
Co do sterowania głosem, to ja to u siebie rozwiązałem poprzez rm bridge (umożliwia wołanie restem) oraz autovoice i tasker. To wszystko stoi na chińskim tablecie chuwi, którego kiedyś wyrwałem na cebuli za $50. Podłączony non stop pod ładowarkę + zewnętrzny
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@D0m3L wyglada na to ze nie ma sensu zwracac rm2 i kupować rm3 :) kiedys moze kupie te czujke.

Dokladnie o takie rozwiązanie glosowe mi chodzi :)
Nie zdarzylem jeszcze poczytac ale rozwiales moje wątpliwości :)
Dzieki :)
  • Odpowiedz