Wpis z mikrobloga

#komunikacjamiejska #mpk #rozowepaski
Jak jeżdżę komunikacją miejską ciągle widzę zmęczone życiem studenki i licealistki, które siedzą zmęczone, gdy w około tłium starszych ludzi. Niebieski nieważne czy ma 12 czy 45 lat ustąpi miejsca starszemu, a te siedzą wpatrzone w instagramy paniusie, a obok dziadek 80 lat ledwo dyszy. A moherki takie same - na ulicy ledwo co chodzą, a do krzesełka sprint jak Bolt, widać kto je zastąpi za 30 lat. Większość starszych panów ma godność i nie będą młodej siksy prosili o miejsce
  • 10
@psychku zdecydowanie się z tym zgadzam, ja siadam albo gdy jest dużo wolnych miejsc i wiem, że mogę albo gdy jestem autentycznie wykończony kilkunastoma godzinami pracy. Tak to stoję, bo wiem, że gdy mam siły to mogę postać zamiast zajmować miejsce dla innej osoby. I niestety będzie to szownistyczne ale to w większości dziewczyny są takimi leniwcami co to wracają po kilku godzinach siedzenia na uczelni (xD) siadają i już głowa w
@psychku księżniczka Instagrama i snapczacika musi siedzieć, bo jak będzie odpisywać na stojąco w tłumie ludzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Starsza osoba mogłaby księżniczce wziąć ten telefon i jebnąć nim o ziemię i powiedzieć, że teraz ja tutaj siedzę. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Shanny: @psychku: ja to nawet częściej widuje dziewczęta ustepujace miejsca, a panowie "nic nie widzą". Nieraz zdarzało się mi starać z zakupami czy plecakiem,a chłopcy siedzieli i w nosie mieli.
To kwestia wychowania,a nie płci.

Obecnie ja jadac do/z pracy juz nie ustępuje z powodu ciąży, mdlosci od jazdy i tego, że przy staniu dużej robi mi się słabo, ale i tak mi głupio jak siedze, niedaleko ktoś starszy stoi,
@osaaldona: Ja zawsze zwalniam miejsce osobie starszej, słabszej czy kobiecie w ciąży. Ale też raz miałam taką sytuację, że wracałam z okropnym bólem brzucha i jak tylko zauważyłam wolne miejsce, to się na nie rzuciłam. Potem starsze panie patrzyły na mnie morderczym wzrokiem, ale nawet nie miałam siły się odezwać.