Wpis z mikrobloga

Cześć.
Czy spotkaliście się kiedyś z sytuacją, że Windows wysypuje się na laptopie w zależności od waszej lokalizacji?
Wiem, że to głupio brzmi, ale serio. Jak jestem u siebie w mieszkaniu, to wszystko śmiga bez problemu. Jak odwiedzę rodziców, którzy mieszkają 200km ode mnie, to zaczynają się cyrki, co 5-10 minut pojawia się bluescreen (jeden z nich poniżej). Błędy są tak często, że nie idzie korzystać z komputera. Laptop rodziców działa prawidłowo. Ja nie wiem, prąd mają zły czy jak? xD
Macie pomysły co to może być? Co sprawdzić, co ustawić, co przestawić? Nie da się odtworzyć sytuacji kiedy błędy się pojawiają, jest to zupełnie losowe (przynajmniej wg dotychczasowych obserwacji). Jest to moja trzecia wizyta w ciągu 2 miesięcy, za każdym razem te same cyrki. Pomoc techniczna Microsoftu jest bezradna, nie ogarniają nawet co znaczą poszczególne oznaczenia błędów. Laptop to Lenovo z50-70.
#windows10
filftp - Cześć. 
Czy spotkaliście się kiedyś z sytuacją, że Windows wysypuje się na ...

źródło: comment_xgpwWxggol8McTIfhjMYXw8kf3GVLyED.jpg

Pobierz
  • 20
@filftp tu i tu korzystasz z tego samego typu sieci (przewodowa/bezprzewodowa)? BSODy prawie zawsze dotyczą sterowników/sprzętu więc mój pierwszy typ, to że inna karta sieciowa jest w użyciu. Lub jakiś inny element konfiguracji.
Ew. tylko tam parujesz się z jakimś urządzeniem bluetooth czy padem.
@antarct: Zarówno u siebie w mieszkaniu jak i w domu u rodziców korzystam z wifi. Tak na szybko z różnic to: inne miasta, inne routery, inni dostawcy internetu, inny dostawca prądu (choć to to chyba niemożliwe). Konfiguracja sprzętu jest taka sama. Bez dodatkowych urządzeń.
@filftp: polecam po awarii odpalić BlueScreenView

BlueScreenView to darmowy program pozwalający przeglądać komunikaty błędów systemu operacyjnego. Dzięki niemu można odczytać z niebieskich ekranów przydatne informacje.

Komunikaty błędów systemu Windows, tak zwane "niebieskie ekrany śmierci" zawierają mnóstwo przydatnych informacji ułatwiających zdiagnozowanie problemu jaki trapi naszą maszynę. Niestety nie zawsze wiadomo gdzie ich szukać, a na dodatek widoczne są jedynie przez chwilę. BlueScreenView pozwala przejrzeć raporty błędów zapisane w pamięci komputera i wybrać
lechita - @filftp: polecam po awarii odpalić BlueScreenView

BlueScreenView to darm...

źródło: comment_5KsQ55qeWmv9amTCHrlKuaPwW5qAUjDp.jpg

Pobierz
@antarct: @xifi-hi: @lechita: BlueScreenView pokazuje, że każdy błąd jest związany z ntoskrnl.exe, czasem też hal.dll. W międzyczasie sprawdziłem jak laptop działa przy połączeniu przewodowym z internetem - tu wydaje się, że jest ok, czyli prawdopodobnie wina leży po stronie karty wifi. Zaktualizowałem sterowniki, zobaczymy jak to będzie.
Dzięki za pomoc!!
Ostatecznie jak masz możliwość podmień kartę wifi na inna, Win10 sam bez pytania aktualizuje sterowniki więc może najnowsze szkodzą.
@lechita: Czy to nowy, czy stary sterownik, bez różnicy, próbowałem na trzech wersjach, za każdym razem to samo.
Bez baterii również się sypie. Nie mam już pomysłów jak do tego podejść. Ale, jutro wracam do siebie, znów na jakiś czas zapomnę o tych blue screenach :P.
@filftp: Miałem taki problem w pierwszych testowych wersjach Windows 10. Po zalogowaniu się do systemu miałem z 5 sekund żeby wyłączyć kartę wi-fi, bo inaczej leciał bluescreen. Problem rozwiązałem usuwając sterownik karty sieciowej, następnie pobierając go ze strony producenta laptopa w wersji na windows 7, wyłączając automatyczną aktualizację sterowników w systemie i na końcu instalując pobrany sterownik