Wpis z mikrobloga

Ah, skomentowałem już więc nie kasuj i nie dodawaj ponownie w celu zwiększenia atencji.


@osoba_publiczna: Wybacz. Skasowałem pierwsze dodanie, bo nie dodałem tagów.

O ile mi wiadomo, to już zależy od implementacji. Z klucza prywatnego często jesteś w stanie wygenerować klucz publiczny, w drugą stronę to nie działa.

Nice try. I understood that you can't write article in Polish.


Piszę w języku, który jest oficjalny w świecie IT, a jednocześnie który
@osoba_publiczna: fakt, że ktoś używa kluczy prywatnych i publicznych nie świadczy o tym, że ktokolwiek ma cokolwiek do ukrycia. Para kluczy w tym przypadku jest używana do podpisywania wiadomości, co ma właśnie miejsce we wszystkich kryptowalutach.
@osoba_publiczna: noże też służą przestępcą. Zakazać noży!

Z internetu korzystają pedofile, zakazać Internetu!

Nadal krypto.


paradoks jest taki, że bitcoin jest najbardziej transparentnym systemem monetarnym świata :D Wszystko jest publiczne :)

a ich wysoka wartość w ostatnim czasie świadczy o tym, że gdzieś w sieci lub podsieciach sieci istnieje czarny rynek, który znacząco się powiększył.


ich wysoka ostatnimi czasy kapitalizacja świadczy przede wszystkim o tym, że jest grono osób, które spekuluje
@osoba_publiczna: @noisy:

O ile mi wiadomo, to już zależy od implementacji. Z klucza prywatnego często jesteś w stanie wygenerować klucz publiczny, w drugą stronę to nie działa.


Ściślej rzecz biorąc, "niemożność" wygenerowania klucza prywatnego z publicznego związana jest ze złożonością obliczeniową procesu użytego do jego generowania.

Na przykład: bez problemu odzyskasz klucz prywatny RSA mając do dyspozycji jego klucz publiczny o ile tylko wymyślisz wydajny algorytm faktoryzacji liczb ;)
@feuer: a z drugiej strony z tego co widzialem wszystkie plany podrozy, wykresy zarobkow etc masz w uslugach guugle, wrzucasz na social media sporo prywatnych rzeczy, uzywasz tez pewnie tysiaca standardowych apek gromadzacych wszystkie mozliwe dane, nie przeszkadza Ci to?

ofc to troche co innego niz pozwalanie sobie grzebac po dysku + nie ma juz bardzo jak od tego uciec, nawet jakby #!$%@? cala elektronike do kosza to sporo info o