Wpis z mikrobloga

Mireczki, właśnie ułożyłem swoją pierwszą kostkę w życiu, LBL oczywiście.
Jaką metodę polecacie by przyśpieszyć swój czas?
Dalej gówno wiem, bo w zasadzie w LBLu idzie się jak po sznurku wykuwając kilka algorytmów.
Jest coś na podobnej zasadzie, co skróci mi czas układania?
#kostkarubika
  • 8
@CreaOnion: Fridrich (CFOP) to taki LBL z większą liczbą algorytmów. Najlepsi układają właśnie tą metodą.

Na 2. miejscu plasuje się metoda Roux. Bardziej intuicyjna, mnie algorytmów do wykucia. Zupełnie inne podejście niż przy Fridrichu, w rouxie zaczynamy od dwóch bloków 2x3 po obu stronach. Też można osiągać bardzo dobre czasy.

Innych metod raczej nie bierze się pod uwagę, chyba tylko Petrusa, ale to w konkurencji Fewest Moves

@PierreDoletz: Nie kłam
@CreaOnion: Raczej więcej, myślę że ok. 80.
Ale nie musisz od początku znać wszystkich. Na fridrichu się nie znam, ale algorytmy na F2L można pominąć i układać intuicyjnie. OLL-i wystarczy kilka na początek, a PLL-i jest ok. 23.

Nauczysz się kilku algorytmów, układasz, znów dokładasz algorytmy itd. Nie musisz znać od razu wszystkich ;)
@CreaOnion: jeśli chcesz osiągać stałe czasy poniżej 8 sek. to musisz znać pareset algorytmów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Podstawą fridricha jest 21 PLLi i 57 OLLi + intuicyjny lub wyuczony F2L. Wszystkie te algorytmy, razem grubo ponad 200 mam fajnie ''rozrysowane'' w wordzie do druku. Jeśli jesteś zainteresowany to moge to ogarnąć i Ci przesłać
@trevoz: W czym klamie? Nigdy nie korzystałem z żadnych algorytmów. Czasem się ułoży w jeden dzień czasem dluzej to trwa. Ukladam scianke by boki byly w tym samym kolorze. Potem jajas inna i tak w kolko...
@PierreDoletz: Po prostu jest to bardzo ciężkie do uwierzenia. Wiele osób mi mówiło, że umieją ułożyć kostkę bez algorytmów i żadna jednak tego nie umiała pokazać.
Układanie ścianka po ściance jest chyba niewykonalne, ale mogę się mylić.