Wpis z mikrobloga

Mirki! Mam #pytanie z kategorii czy warto zawracać sobie dupę... Reklamować czy nie reklamować?

TL;DR


W niedzielę, 04.06, zamówiłem kuriera DPD przez AlleKurier do #szwecja... miała być opcja 3-4 dni. Kurier odebrał paczkę w poniedziałek. Myślę w piątek będzie... W piątek, 09.06, dostaje z firmy szwedzkiej maila i sms, że paczka będzie ok. 16.00 w poniedziałek, czyli dziś.

Z ciekawości wszedłem na tracking i co? Paczka dostarczona o 10.35 komuś innemu... Bez żadnego telefonu, sms czy powiadomienia, że dostarczona została. Paczkę udało się znaleźć w biurze GW budowy na szczęście... płatność była przez PayU, ubezpieczona dodatkowo.

Niby paczka też była ubezpieczona (laptop i telefon) i dotarła do mnie z przygodami ale sama usługa nie została wykonana poprawnie. Kurier miał mój numer telefonu (lokalny w razie gdyby cebulił na rozmowę z PL).

Czy należy mi się zwrot kosztów przesyłki czy inna rekompensata? Paczka w sumie po przewidywanym terminie dostarczona i dodatkowo nie do mnie...

#kiciochpyta #kurier #pytaniedoeksperta
  • 9
@jarezz
Nie wiem, ale raczej niewiele poza przeprosinami. Nie znam sprawy na tyle dokładnie. Kurierzy często zostawiają paczki w biurach/recepcjach. Jak chcesz żeby Cię szukał, to bierz pobranie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jarezz raczej nie spodziewaj się żadnej rekompensaty. u mnie jest tak, że jak mnie nie ma w firmie to przesyłka zostaje po drzwiami, w firmie gdzie pracowałem kiedyś było identycznie. w szwecji takie są standardy I jedyną reakcją na twoją ewentualną reklamację będą pewnie duże ze zdziwienia oczy.
@jarezz: bardzo nam przykro, że jesteś niezadowolony z usługi kurierskiej. Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Szacowany termin doręczenia dla tej usługi wynosi 3-4 dni robocze, niemniej jest to termin szacowany, którego firma kurierska nie gwarantuje (w tym wypadku DPD Polska). W większości przypadków przewoźnikom udaje się zmieścić w ramach szacowanego terminu, jednak w Twoim przypadku niestety tak nie było.

Wielu kurierów dzwoni do odbiorców przed doręczeniem przesyłki, bo zarówno ułatwia to im