Wpis z mikrobloga

@wykopek_bum: Powodów może być kilka. Po pierwsze późno dosyć zabierasz się za szukanie. Po drugie może nie masz umiejętności które szuka pracodawca? Szczerze to w wielkim szoku jestem że ktoś nie potrafi znaleźć praktyk. Były Dni IT, ITAD masa innych konferencji pokrewnych i wykładów. U mnie na roku większość miała praktyki płatne i jakoś bardzo starać się o nie nie trzeba było.
@wykopek_bum: u mnie też była akcja z tym że płacili chyba 20-30 osobom za staż. Ale wszyscy załatwili go sobie sami u pracodawcy. Na to biuro karier bym nie liczył. Jeśli jesteś na polibudzie to pewnie miałeś styczność z doktor Anną Z. Pogadaj może ona coś ogarnie. Drugiej tak pomocnej osoby studentom nie znajdziesz.
@LooZ: To jest akurat ciężkie pytanie, niby tak i nie. Jakbym umiał coś konkretnego, to już bym sobie gdzieś pracował. W każdym razie wiele osób ode mnie już ma jakieś płatne staże, gdzie nie umieją niczego przy czym będą pracować.
@LooZ: Generalnie we wro dla przykładu jest dużo płatnych stażów/praktyk, ale w Opolu kiszka. Chyba Atos tylko robił taką szerzej zakrojoną akcje i brał kilkunastu studentów na staż na pół roku płatny, ale głupi się wtedy nie zapisałem xd
@wykopek_bum: Know that feeling, bro. Też informatyk here i szukam od dwóch miesięcy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Odezwali się do mnie z dwóch ogłoszeń, ale były tylko pośrednio związane z informatyką.


Ja mam w sumie o tyle dobrze, że mam znajomych we wro, co mogę u nich mieszkać w razie czego. No ale o ile wysyłam cv to z wro jeszcze nikt się nie odezwał ( ͡