Wpis z mikrobloga

@Optimystique: Głównie zagranica, dlatego mam konto w obu serwisach. Akurat c:geo pobiera wszystkie gc skrzynki, więc no problemo, można sobie też apką zgrać gpx. W mojej okolicy więcej jest oc skrzynek. No i gc to głównie mikrusy. Po zdobyciu 300 popierdółek ci się znudzi. Normalna skrzynka OC ma ok.litra wielkości i więcej. Na GC tak ogromna skrzynka się zdarza jedna na tysiąc.
@lavinka: Prawda, najlepiej w obu, dlatego zareagowałem, jak zasugerowałaś "bawienie się w opencaching", co brzmiało jak "daruj sobie geocaching".

U nas w Kaliszu jest chyba ze 100-200 skrytek w GC, i może z 10 w OC, z czego z OC grubo ponad połowa to skrytki dwussytemowe. Przewagi jakości OC nad GC na takiej próbce stwierdzić nie mogę, więc sie nie wypowiadam, ale mam ponad 300 znalezień w GC i się nie
@Optimystique: Nie, po prostu oba serwisy mają plusy dodatnie i ujemne. Mnie od GC odstraszyło tak naprawdę zakładanie. Każda skrzynka musi zostać puszczona przez r., nie wszędzie można założyć, wreszcie na miesiąc zginie, już ci ja archiwizują. Nie mam siły się z nimi kopać. Mam kilkanadziesiąt podwójnych skrzynek, ale pomału je wyłączam na rzecz gc only, także z powodu, że na gc są okradane z fantów i zwyczajnie niszczone.
@windwalker03 załóż konta najlepiej na ten sam nick w obu systemach. Jak idziesz zaraz po pracy to nie zapomnij wziąć coś do pisania :) nic tak nie boli jak znaleziona skrzynka i brak możliwości dokonania wpisu do logbooka!
na iphona jest GeoCaches ale nie wiem jak działa bo nie mam iphona, może inny keszer się wypowie.
https://itunes.apple.com/app/geocaches/id536646724
A i płacenie za premium geocaching jest wg mnie narazie bez sensu