Wpis z mikrobloga

Szukam telefonu do około 1000 zł. Dużo osób poleca Xiaomi (na wykopie, to pewnie jeszcze więcej osób je poleci). Wybrałem takie dwa modele:

https://www.morele.net/porownaj/ids=976764,976981&cat=280

Za tańszym przemawia ekran 5', według mnie jest to trochę poręczniejsze i nie wiem czy potrzebuję aż 5,5'. Z kolei drugi z tego co widzę na szybkie ładowanie, co byłoby bardzo przydatne. A tak poza tym, to w sumie dosyć podobne te telefony. Bardzo podoba mi się bateria 4100 mAh w obu telefonach.

Telefon głównie do dzwonienia i pisania, aczkolwiek nie chcę kupować czegoś prostego za 500 zł. Po prostu jak już raz na jakiś czas odpalę jakąś aplikację, to zależy mi na tym, aby wszystko włączało się szybko i bez zbędnego czekania. Aktualnie posiadam nexusa 4 i z telefonu jestem zadowolony, ale ze względu na jego wiek (jakoś ponad 3 lata go mam) już mu się zdarza odwalać jakieś dziwne akcje. Potrafi się wyłączyć i bateria dosyć szybko schodzi. (Baterie w nexusie wymieniałem kilka miesięcy temu, pomogło, ale dalej nie jest idealnie).

Jak wygląda sprawa odblokowania bootloadera i roota w dwóch wyżej wymienionych telefonach?

Coś innego ciekawego możecie jeszcze polecić?

#telefony #xiaomi #android #smartfon
  • 10
@satch_: Takich różnic w cenie, to się nie spodziewałem :D Miałem co prawda zamiar jeszcze poszukać w innych sklepach jak już wybiorę model, ale na razie sprawdzałem na morele, bo mają dosyć przyjazną stronę.