Wpis z mikrobloga

Operacja się udała, pacjent przeżył! () Wymieniłem matrycę w moim Dellu Inspiron 15 7000.
Ledwie miesiąc zajęło mi znalezienie sklepu który chciał mi sprzedać oryginalną matrycę. I ostatecznie zrezygnowałem z auo b156han01.2, na rzecz bardziej popularnego Samsung LTN156HL01-101. Kapeńkę gorszy kontrast, ale nawet bez kalibracji już widać że jest lepiej. Teraz jeszcze kalibrator znaleźć. A później ten sprzęt nawet się nada do obrabiania w polu materiału video.

#laptopy #majsterkowanie #diy #qwarqqmajstruje
q.....q - Operacja się udała, pacjent przeżył! (。◕‿‿◕。) Wymieniłem matrycę w moim Del...

źródło: comment_jN42gmrHrVlxhx37Brvgo5ZAdjkK9bZX.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Pustulka: już pobrane (jest jeszcze lepiej), ale postaram się do znajomego studia filmowego podskoczyć, mają kalibrator, to sobie wykalibruje dokładnie ten model.
@veteranus: 300zł+85zł przesyłka z niemiec, na fakturę więc ok 320zł wyszło. Design tego akurat laptopa mnie nie odstrasza, to nie to co te transformesy gejmingkowe asusa, lenovo czy msi. Ten dell mnie jeszcze skusił łatwością serwisowania: jedna śrubka, to jest piękne!
  • Odpowiedz
@qwarqq:
1. Plamki na dole po prawej rozmazane i mniej wyraźne niż na pierwszym obrazku
2. Żywsze kolory na pierwszej grafice (wyjątek, bledsza czerń nosa)
3. Nie widać zmian na lepsze. Kilka kolorów ma po prostu inny odcień po zmianie, kwestia gustu.

Ogólnie nie widzę powodu do zmiany, przecież wsio było ok :)
  • Odpowiedz
@worldmaster:
1. Zdjecie robione komórką z ręki, nie oceniałbym ostrości na podstawie tego co widzisz.
2. Przekłamane kolory, ten ekran technicznie nie jest w stanie wyświetlić pewnych barw (patrz pomarańcz na pysku, zieleń oka, odcień czerwonego i różowego w grzywie). To nie jest subiektywne, to jest całkowicie kwantyfikowane. Nowy ekran ma 97% pokrycia przestrzeni sRGB, stary 54%. Kontrast też lepszy, jasność też lepsza. Wszystko łatwo znaleźć na panelook.com
3. Widać więcej
  • Odpowiedz
@veteranus: z tego co wiem to każdy fhd można wymienić na inna matryce fhd. jest na matrycach standardowe złącze 30pinowe, eDP, rozkład śrub montażowych też jest zestandaryzowany w większości (no prócz dell xps i maców). Do wymiany w tych dellach potrzeba karty bankomatowej do podważenia ramki i małego krzyżaka do śrubek. Matryce 2k i większe mają złącze 60pinowe, wiec nie zrobisz przeskoku z fhd na 4k (niestety).
  • Odpowiedz