Wpis z mikrobloga

Co myślicie o pomyśle prezydenta Dudy by referendum uchodźcze odbyło się w roku 2019 razem z wyborami parlamentarnymi? Ja myślę, że to świetny pomysł z punktu widzenia naszego interesu narodowego. Po pierwsze spowoduje połączenie kampanii wyborczej i referendalnej, więc Polacy będą wiedzieć na co głosują wspierając dane partie. Po drugie Polacy zmęczeni rządami PiS będą mogli oddać lewicy mandat do rządzenia krajem, ale bez mandatu do przyjęcia uchodźców.

http://fakty.interia.pl/polska/news-oswiadczenie-prezydenta-w-zwiazku-z-referendum-konstytucyjny,nId,2403762

#polityka #4konserwy #neuropa #duda
mopo - Co myślicie o pomyśle prezydenta Dudy by referendum uchodźcze odbyło się w rok...

źródło: comment_N3vo3EJoLkECSzLFjq5fswSZlB9Alprk.jpg

Pobierz
  • 16
przyjęcie kilku tysięcy uciekających przed wojną poszkodowanych ludzi nie jest dla Polski żadnym problemem.


@NieBojeSieMinusow: No bo to nie są prawdziwi uchodźcy, jako że nie spełniają tej definicji. Ale tak przyjęło się ich nazywać.
@mopo Przecież to referendum to pic Kukiza. Chce je przeprowadzić, bo wie dobrze jak Polacy zagłosują. Dodatkowo zaplusuje u społeczeństwa byciem orędownikiem demokracji bezpośredniej, walki z partiokracją i resztą populizmów.
Adrian też bazuje na społecznych resentymentach, to samo co Kukiz.

A w naszym interesie narodowym moim zdaniem leży przyjęcie tych 7 tysięcy uchodźców, udowadniając tym samym, że jesteśmy bliskim partnerem Niemiec, Francji i chcemy być częścią Europy tamtej "prędkości".
@comielipsa:

już dzisiaj zachód UE jest beżowy

narzucanie przez Was, przez imigrantów ich obyczajów, ich zwyczajów, oni to już robią

zmienia się kultura Europy, która ginie w oczach

jest zastępowana prymitywnymi obyczajami pustynnymi


xD polecam mniej wykopu. serio, świat nie wygląda tak jak w wykopalisku xD
@comielipsa: aha, a ja widziałem 3/4. tyle warte są dowody anegdotyczne xD

fakty są takie, że jesteś przesiąknięty propagandą. w liczącej 1 miliard ludzi Europie obawiasz się nielicznej i słabej mniejszości. fakty i liczby nie są po twojej stronie. powtarzam- mniej wykopu, więcej samodzielnego myślenia