Wpis z mikrobloga

Jestem z małej miejscowości i oczywiście krąży tutaj w #!$%@? legend i mitów o zarobkach w relatywnie standardowych zawodach w dużych miastach w Polsce, jak wiadomo na wykopie konto ma dużo Mironów z #krakow #katowice #wroclaw O ile się nie krępujecie prosiłbym o napisanie ile zarabia np magazynier,sekretarka,pracownik stacji benzynowej,pracownik myjni,kelner,barman i inne w miare popularne zawody. Prosiłbym przy wpisanie napisać jakie miasto jaki zawód i jakie miesięczne wynagrodzenie brutto #praca #rynekpracy
  • 18
@PonuryMruk: okolice Krakowa, kasjerka 1700-2200 netto, przedstawiciel handlowy 1800-2500 (generalnie podstawa+premia od realizacji planu), kierowca ciężarówki 2500-2800, pracownik produkcji 2500-3500
@Balcar: @wojtasu: @PaNaTypa: @Paviarotti: @TypowyPolskiFaszysta: @adrpan: @przemek1259: @gchmurka: Powiem wam że jestem w lekkim szoku, patrząc na ceny wynajmu mieszkań+wyższe cenny opłat/żywności w dużych miastach liczyłem na "minimalne" 3000zł na rękę aby jako tako się tam można było samemu utrzyma. Mieszkam w miejscowości w której jest 10 tysięcy ludzi i "u nas" pracownik produkcji zarabia 2700-3000zł, kasjer 2300zł, pracownik stacji benzynowej 2000zł, budowlaniec 2700-3200zł.
@PonuryMruk: Bo w Polsce zwykłym ludziom nie opłaca się przeprowadzać do tych miast, bo stawki są nie wiele wyższe od tych w mniejszych miejscowościach jeśli chodzi o podstawowe stanowiska. W zasadzie ludzie do tych miast wybierają się głównie na studia (inaczej nie ma sensu) i jak potem pracujesz w zagranicznym korpo to masz szanse na wyższe zarobki.
@PonuryMruk: Kelner w Krakowskiej Restauracji 11 na godzinę + tipy u mnie ( dobra knajpka bardzo blisko płyty głównej rynku krakowskiego ) 30% na kuchnie i bar . Czyli biorąc 12h zmianę masz 100 na czysto + np 100 zeta ( ale to bardzo losowe) zdażało się że i 400 lub więcej się dostawało.
@PonuryMruk: no bo to nie tak działa, że miasto to od razu wyższe zarobki. U Was ludzi jest mniej, więc i ludzi do pracy jest mniej, dlatego trzeba zapłacić więcej żeby ktoś przyszedł. U nas ludzi jest masa więc i nie trzeba im tyle płacić. W dużym mieście za to jest praca dla wysoko wykwalifikowanych pracowników, specjalistów, i to oni windują średnie zarobki w dużych miastach. w malym mieście czy na