Wpis z mikrobloga

@Gari90 saldo księgowe a saldo dostępne to dwa różne pojęcia. Wygeneruj sobie miesięczny wyciąg, tam masz wszystko wyszczególnione. Tyle ile masz pieniędzy sprawdzisz na stronie głównej czyt. saldo dostępne.
@FHA96: Ja właśnie do tego zmierzam. Bo kiedyś miałem fajnie wypisane, jakie jest saldo, jakie są dostępne środki itp. I człowiek wiedział co się na koncie dzieje. W tej chwili wszystko jest tak niejasne, że jak człowiek na boku gdzieś nie prowadzi dodatkowej kontroli swoich pieniędzy, to pozostaje ufać na słowo honoru bankowi.
@Gari90 prosty przykład:
Otrzymujesz wpływ na konto 30.05 w wysokości 100 zł. Dnia 01.06 płacisz kartą na 50 zł. Twoje saldo dostępne po wykonaniu transakcji wynosi: 50 zł, zaś księgowe 100 zł. Następnie w tym samym dniu płacisz kartą na 20 zł. Saldo dostępne: 30 zł, księgowe 100 ( gdyż uwzględnia dwie transakcje z blokad, które nie są rozliczone). Dnia 03.05 dostajesz wpływ na konto w wysokości: 100 zł. Saldo dostępne: 130
@FHA96: Powodu, dla którego nie ma tam kolumny z Sadlem dostępnym, która zawsze nieziemsko ułatwiała kontrolowanie finansów. Ja wiem, że Saldo księgowe jest opóźnione. Chodzi mi o przejrzystość i łatwość kontrolowania wydatków.
@Gari90 ale w np. W PKO BP jest tak samo. Co z tego, że wykonuje przelew i mam napisane: Saldo po operacji: 23 zł a tak naprawdę na koncie mam 0 zł - saldo dostępne.
@FHA96: Huh, ciężko mi sobie przypomnieć, bo konta miałem już w tylu bankach, że mnie pamięć zawodzi. Wiem, że w którymś było właśnie ładnie wyszczególnione to w formie "Dostępne środki" zaraz obok "Saldo księgowe" i wszystko było cudnie jasne i klarowane. Nie dam tylko głowy, czy był to bank w Polsce.
@FHA96: Na jakiś czas wyłączyli chyba opłaty, a tak to sms autoryzacyjne 5 darmowych (a potem 20gr) ale idzie to obejść dodając po prostu odbiorców do zaufanych, albo jak opłacamy rachunki to jednego dnia po prostu dodajesz przelewy najpierw do koszyka, a potem hurtem (za jednym kodem sms) wysyłasz np. 10 przelewów
w Przelewy24 wybrać darmowy Blik (co i tak zawsze robię bo dużo szybsze)

Wszędzie są (a jak nie ma