Wpis z mikrobloga

@hooman: jeśli poprzez karę ma na myśli przywileje niższe niż dla pozostałych nacji naszego kraju, to ok. to jest zrozumiałe. tak samo jak zrozumiałe jest wspieranie krajowych firm, a nie równanie, czy faworyzowanie zagranicznych.
Jeśli miała na myśli jakieś inne formy "kary", to ciężko gdybać o co chodzi.
  • Odpowiedz
@hooman: odniosłem się do pochodzenia, nie do wyznania, no ale ok. BO POLSKICH KATOLIKÓW JEST WIĘCEJ.
trudno by np. 5-osoba mniejszość miała równe prawa co 5 milionowa większość. Choć historia pokazuje, że jeden wilk potrafi kierować stadem baranów, tak więc możliwe że będę weryfikował ponownie moją wypowiedź.
  • Odpowiedz
@hooman: to jest właśnie demokracja, rządy większościowe. mniejszość ma prawo wyrażać zdanie, ma prawo głosu, ale jest mniejszością, więc jej udział ma mniejszą moc decyzji.
  • Odpowiedz
trudno by np. 5-osoba mniejszość miała równe prawa co 5 milionowa większość.


@zolwixx: Uwazasz ze jakas grupa powinna miec mniejsze prawa bo nalezy od niej mniej osob niz do wiekszej grupy? 0_o
  • Odpowiedz
@zolwixx:

to jest właśnie demokracja, rządy większościowe. mniejszość ma prawo wyrażać zdanie, ma prawo głosu, ale jest mniejszością, więc jej udział ma mniejszą moc decyzji.


i dlatego że to demokracja, nie możesz dyskryminować mniejszości czy wręcz prześladować ich, do czego nawołuje ta faszystka
  • Odpowiedz
@Haqim: @NieBojeSieMinusow: nie wiem do czego ona nawołuje, nie siedzę na FB, nie czytam wywiadów, wiem tylko że jest ładna i że startowała od Korwina. nie wiem w co mnie próbujecie wplątać, więc proszę mi wprost napisać o jakie przywileje chodzi, a nie gdybajmy i nie piszmy ogólnikami.
  • Odpowiedz
@hooman: wyjęte z kontekstu,oglądalem calą rozmowę i Miriam mówila,żeby dawać przywileje mieszkańcom Europy a nie na odwrót,to muzulmanie są gośćmi i mają się dostosować a w razie kolejnego "incydentu" rodzina ma ponieść konsekwencje w postaci deportacji,przypominam że ten Ahmed co się wysadzil na koncercie w Manchesterze chwilę przed detonacją zadzwolnil do mamusi żeby się wszystkim pochwalić,po calej sprawie matka się zarzekala,że nie wiedziala o radykalizacji synusia
  • Odpowiedz
@hooman: Szaded to idiotka, nikt normalny jej na poważnie nie bierze. To taka pacynka, co od czasu do czasu wystawi łeb, powie coś kontrowersyjnego (lub po prostu durnego) i znika, by cały schemat powtórzyć, na przykład, po miesiącu. I tak w kółko, bo ma ostre ciśnienie na katierę w polityce. Nawet na wypoku nasze fajne psychoprawaki mają ją gdzieś (mimo że wcześniej była ostro promowana!), więc... cóż - sam rozumiesz.
  • Odpowiedz
i dlatego że to demokracja, nie możesz dyskryminować mniejszości czy wręcz prześladować ich, do czego nawołuje ta faszystka


@NieBojeSieMinusow: no nie, to nie są wartości immanentnie demokratyczne, trzeba je wprowadzić z zewnątrz — w Polsce odbyło się to przez odpowiednie zapisy w Konstytucji. Stąd m.in. ten cały podnoszony „krzyk” przy zmianach PiS‑u w tej materii.
  • Odpowiedz
@Haqim: Podam to na przykładzie mieszkańców bloku. Jest nas 10 mieszkań, każdy czasem wyskoczy z jakąś inicjatywą, lub jakąś inicjatywę przystopuje. Szanujemy swoje decyzje, wymagamy czegoś więcej niż 51%, czy 67%. Jeśli się trafi 1 mieszkanie, z którym nie da rady się dogadać, które (złośliwie, lub nie) przeczy naszym zamiarom i na wielu płaszczyznach wyłamuje się poza naszą zbiorową świadomość, to jest ignorowane. Ma przywilej, ma prawo by decydować o
  • Odpowiedz
@zolwixx: Zrobiles zla analogie. Jasne ze wiekszosc decyduje. W zalozeniach, w demokracji, wiekszosc jest odpowiedzialna i dorosla, i decyduje tak zeby mniejszosc nie byla zbyt niezadowolona. Ale co do zasady i obowiazujacych praw, powinny byc takie same dla wszystkich. Bo pisales o tym ze mniejsza grupa powinna miec mniejsze prawa niz wieksza, co jest powrotem mniej wiecej do sredniowiecza.
  • Odpowiedz
@Haqim: bo widzisz, zrobiłem to prawdopodobnie przez to, ze na każdym kroku da się zaobserwować faworyzowanie mniejszości przez... mniejszość. stąd może zabrnąłem w kozi róg i głupio powiedziałem.
  • Odpowiedz