Wpis z mikrobloga

#magdalenazuk #magdazuk
Po wieczornym materiale w TVP INFO (Puls Polski)

1. Przedstawiciel agencji "Lampart" co chwilę używał zwrotu "wydaje nam się" a nie "mamy dowody".
Mnie się wydaje, że oni chyba nie mają przekonania ani żadnych twardych dowodów na swoje teorie, które oczywiście jak najbardziej są prawdopodobne.

2. W materiale zaakcentowano, że niektóre media lansowały teorię nt. rzekomej choroby umysłowej Magdy.
Szkoda, tylko że przy okazji negowania ww. problemów zrobiono z niej dziewczynę do towarzystwa.
Czy "Lampart" ma na to dowody czy tylko "wydaje im się"?

3. Ciągnąc i kończąc wątek firmy "Lampart" to ostatnią kwestią na którą zwróciłem uwagę to dość nieprofesjonalna w moim mniemaniu nadinterpretacja nie mająca poparcia w faktach.
Oto bowiem wypowiadający się przedstawiciel ww. firmy wspomina, że Magda na nagraniu wygląda na zastraszoną jakby ktoś tam trzymał maczetę i chciał uciąć jej głowę. (cytat z pamięci)
WTF? (ʘʘ)
A czemu maczetę a nie karabin? Albo bombę? :))
I znów pytam: to domysły jakich wiele czy macie DOWODY?

4. Zasugerowano, że w całej tej sprawie rola chłopaka Magdy i ich kumpla nagrywającego film w może być większa niż to się wydaje.

5. Ogólnie całość wygląda jak swojego rodzaju hołd złożony pracy włożonej w wyjaśnienie sprawy oficerom #csiwykop ;)
Ale i tak dobrze, że całość wyemitowano bo choć nic nowego w temacie nie było to jednak zaakcentowano, że wersja o zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej zyski handlu kobietami jest możliwa.

Coś pominąłem?
  • 16
  • Odpowiedz
@worldmaster: materiał ma wyglądać dokładnie tak jak został przez Cb odebrany: nieprofesjonalnie, niewiarygodnie, naiwnie. Oryginalny materiał - tj. red. Kuklewicza - nie został wyemitowany.
  • Odpowiedz
@worldmaster: Pominąłeś to, że w reportażu nie było słowa o tym co Kuklewicz publicznie zapowiedział, więc jakiejkolwiek dyskusje o tym bezczelnie i na chybcika ocenzurowanym DO CNA dziadostwie są pozbawione sensu.

Skoro Kuklewicz zdecydował się zaakcentować w swojej zapowiedzi akurat "szokujące związki chłopaka" oraz że "rodzina od początku wiedziała" to musiały to być jakieś istotne wątki tego reportażu. NIE BYŁO o tym nawet WZMIANKI. Lepszego dowodu, że obejrzeliśmy bezczelnie okrojony
  • Odpowiedz
@sandacz: To jest typowa tzw. "ostrożność procesowa", każdy tak robi. A czepianie się że powiedzieli "maczeta" też jest bez sensu, bo to przecież ewidentnie była taka PRZENOŚNIA na to, że zapewne ktoś jej na bieżąco odgrażał, żeby nie mówiła niczego bo źle skończy. Wszystko jedno czym: maczetą, granatem zaczepnym czy zwykłą pięścią, a może bardzo popularnym w tych kręgach kulturowych znakiem "przeciągnięcia dłonią poziomo wzdłuż szyi".
  • Odpowiedz
@worldmaster: nie wydaje mi się lub niekoniecznie to brak dowodów. Mogli wymusić na nich taką narrację dla stworzenia niepewności, przypuszczeń, że jeszcze to i owo trzeba sprawdzić...dzięki temu ktoś zyska na czasie, żeby coś wyczyścić a opinia publiczna nie będzie domagała się natychmiast podania faktów.....niektóre z firm powiązanych z nazwiskiem Solczak (fundacja) jest w trakcie likwidacji,np....
  • Odpowiedz
@worldmaster: O czym ty mówisz? Nawet jak na własne oczy widzisz jak ktoś kogoś zabił, to w świetle prawa NIE MOŻESZ o nim powiedzieć "morderca" do czasu orzeczenia jego winy przez sąd. Nie możesz nawet złożyć doniesienia o POPEŁNIENIU przestępstwa tylko doniesienie o PODEJRZENIU (bądź MOŻLIWOŚCI) popełnienia przestępstwa. Nikt poza sądem w naszym porządku prawnym nie jest uprawniony do stwierdzenia że ktoś jest czegoś winien, ani nawet że coś jest
  • Odpowiedz
@worldmaster: pominąłeś. Wersja rodziny na temat wyjazdu, pomocy w jego organizacji, załątwianiu paszportu itp diametralnie rózni się od oswiadzeń na stronie biura. Te wersje sie wykluczają. Ktoś nie mówi prawdy. I to jedyna sensowan rzecz z tego reportarzu.
  • Odpowiedz
@Evergreengo: Niekoniecznie. Rodzice rzekomo nie wiedzieli nawet gdzie Magda ma jechać. Co do celu - może 'coś wiedzieli', ale bardzo wątpię by wiedzieli 'wszystko' (jak lekkomyślnie by nie użyć mocniejszego słowa rzucił Kuklewicz). Co do sióstr - nie wiadomo, zachowują się dosyć dziwnie, ale po takiej tragicznej śmierci ich siostry i toksycznym doświadczeniu z kwadratem - mają prawo się dziwnie zachowywać. Stąd nie widzę jak ich wersja ma się wykluczać
  • Odpowiedz
@kknnoo: Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Porównaj oświadczenia FB Rainbow z wypowiedziami rodziny z wywiadu. To dwie różne wersje wydarzeń. Oczywiście mozłiwy jest szko i niedowierzanie, opóxniona reakcja czy izolacja przez osoby trzecie (ja sie tym zajme wszystko jest pod kontrolą i bedzie dobrze). Ale te wersje nie graja.
Ja sie do geparda wogle nei chce odnosić. Mają dowody to dawać je do prokuratury. Na meijscu rodziny też bym sie z nimi
  • Odpowiedz
@Evergreengo: Wypowiadają się tylko siostry, które faktycznie - wykluczają możliwość handlu ludźmi, przy której obstaje Lampart. To trochę dziwne, bo przecież same wcześniej relacjonowały że Magda komunikowała, że ktoś chciał ją porwać... ale tak jak mówie, nie wiemy w jakiej są obecnie sytuacji i co się dokładnie dzieje. Sam fakt że Lampartowi 'służby' pozwalają na tyle a ich wersję uwiarygodnił swoim czasem antenowym TVP każe sądzić, że są w porządku
  • Odpowiedz
@kknnoo: > Cytowany tekst... Sam fakt że Lampartowi 'służby' pozwalają na tyle a ich wersję uwiarygodnił swoim czasem antenowym TVP każe sądzić, że są w porządku i myślę w interesie rodziny byloby z nimi współpracować, jeśli zależy im na ukaraniu sprawców.
Nie. Jeśli taka logika to TVN i Polsat uwiarygodniaja kwadrata. NIc z tych rzeczy. Są dowody i poszlaki to do prokuratury niech wyjaśnia z zainteresowanymi wtedy to ma sens.
  • Odpowiedz