Wpis z mikrobloga

Mirki! Pomóżcie różowej ;_;
Mam problem z nowym laptopem. Jest to HP Omen 15 (bebechy: 256gb ssd, 16gb ram, gtx1050 4gb, i5, Win 10).

Wydajność przeszła moje oczekiwania, grafa śmiga, wymagające tytuły na wysokich, jednakże mam problem z dźwiękiem.. Otóż:
1) po kilkunastu minutach gry dźwięk znika. Po wbiciu ctrl+alt+del i ruszeniu głośniczka dźwięk wraca.. Ale po powrocie do gry znów po jakimś czasie znika :<
2) przy odtwarzaniu dźwięku na słuchawkach w jednej słuchawce słychać buczenie. Dzieje się to na wszystkich słuchawkach, tylko na tym laptopie. Buczenie ustaje po jakimś czasie nie odtwarzania dźwięku i wraca gdy znów włączę dźwięk.

Do tej pory próbowałam:
- wyłączyć mikrofon (dalej buczy na słuchawkach)
- zaktualizowałam sterownik Audio (Realtek High Definition Audio)
- odpiąć laptopa od zasilania (by sprawdzić czy buczenie nie ma związku z uziemieniem etc)

I nic. Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze można zrobić prócz reklamacji?

#komputery #laptopy #pcmasterrace
  • 11
@turok2016: xD niech spróbuje na kilku serwerach dzwięku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mikroblogerka: pobierałaś sterownik audio z strony HP? Miałem podobny problem i niestety kombinowali z jakimś custom oprogramowaniem (Beats) - to co ściągało mi z windows update psuło dzwięk.

Chociaż problem pewnie głębiej, miałem HP Envy 14 Beats Edition układ audio średnio działał 3-5 miesięcy, grzał się strasznie i umierał ( ͡° ͜ʖ
@mikroblogerka: no masz google wpisujesz "co to sysprep" jak go zrobisz to możne rozwiązać twój problem alee nie gwarantuje ,ze dane zostaną u mnie nigdy nie zdarzylo sie zeby komputer je usuna i musisz miec klucz do windowsa raz na pięć komputerów prosi o ponowne wpisanie klucza. Robisz na wlasna odpowiedzialnosc(i tak nic zlego sie nie stanie) a ja nie to na gwarancje
@mikroblogerka: Miałem ostatnio podobny problem w stacjonarce którą składałem dla gówniaka na komunie, na HDMI dzwięk działał normalnie, a na mini jack potrafił się wyłączuć nawet kilka sekund po starcie systemu. Sterowniki, ustawienia nie pomogly, już myślałem że karta muzyczna na MB walnięta. Po dłuższej zabawie z softem, winowajcą okazał się program od MSI FAST BOOT, po dezinstalacji problem zniknął.
@petex: Dlatego laptopa (szczególnie od HP) jak kupisz trzeba przeinstalować i postawić od nowa. Na start dostajesz HP Audio Switch; HP CoolSense; HP JumpStart i xx innych usług tak bardzo niezbędnych w autostarcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mikroblogerka: ciekawe, dzisiaj odbieram tego laptopa, taka sama konfiguracja, ale z ssd + hdd i 8gb ramu, więc zobaczymy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie te lapki za 4k asusa, hp, della, acera, czy msi ... to wiekszosc coś ma nie tak często, czy to spacja się zapada, czy coś z gładzikiem itp. Syf, ale co zrobić.