Wpis z mikrobloga

Już wszystkie możliwe serwisy powieliły FAŁSZYWĄ (zdementowaną już przez Prokuraturę) informację, że na podstawie jakiegoś zmyślonego "raportu z sekcji w Egipcie" przyczyną śmierci było uduszenie. Ale sprostowania i przeprosin że się takie wierutne bzdury opublikowało już prawie nikt nie zamieścił, większość nawet nie zdjęła tego kłamliwego newsa i dalej ogłupia ich czytelników. Wpiszcie "Magdalena Żuk" w Google i sprawdźcie czym wypełnione są dziś dwie pierwsze strony wyników...

To jest po prostu przerażające jak wystarczy wpuścić taki FAKE do sieci, a natychmiast dosłownie WSZYSCY (i to nie tylko głupie "Pudelki" czy inne "Kozaczki", ale też Fakt, Onet, WP, Kryminalna Polska i setki innych serwisów uważających się za poważne) natychmiast to bezkrytycznie skopiują bez jakiejkolwiek weryfikacji autentyczności, i oczywiście nadadzą temu takie tytuły jak: "Znamy OFICJALNĄ przyczynę śmieci!", "Magda UDUSIŁA się!" itp. Byle tylko ilość odsłon reklam wzrosła.

Horror.

Ale przecież to zielonki z Wykopu rozsiewają fałszywe teorie, co nie?

#magdazuk #csiwykop #magdalenazuk #magdazuknowe
  • 28
To wszystko jest bardzo dziwne...to milczenie po obu stronach jest conajmniej zastanawiające...Nie wiem, czy faktycznie chcieli zostawić przestrzeń zainteresowania na ekshumacje, bo to liczne komentarze itp, może nie chcieli zmniejszać zainteresowania i nie dali nowego materiału, może ktoś kazał poczekać ale wówczas wystarczyło jakieś info, że to się na pewno pokarze. Kurski pewnie wie, ale nie powie. Na zapowiedź materiału to tam się do niego kancelarie odezwały jak nic, a on już
Z tego co ja się dowiedziałem tą plotkę miał puścić sam Rutkowski


@OstrzeSprawiedliwosci @stopmanipulacji1111: Ciekawe że WP.pl natychmiast z nim na ten temat wywiad przeprowadziła, gdzie Kwadrat (cytuję) "przyznał, że już teraz może powiedzieć, że teza o uduszeniu jest bardzo prawdopodobna. - Już na pierwszej konferencji zapytano mnie, czy ktoś udusił Magdalenę Żuk".

http://wiadomosci.wp.pl/magdalena-zuk-zmarla-w-wyniku-uduszenia-mamy-odpowiedz-prokuratury-i-krzysztofa-rutkowskiego-6128510190725249a

Pytanie brzmi: czy to tylko freudowska pomyłka i Kwadrat coś więcej wie, czy raczej on po
Takiej informacji nikomu nie udzielałam


@OstrzeSprawiedliwosci: To jest bardzo wymijające, bo to w żaden sposób ani nie neguje ani nie potwierdza samej informacji, a jedynie stwierdza, że nie wyszła ona od niej.

Rzecznik dodała, że w ocenie prokuratury sprawa Magdaleny Żuk jest jednoznaczna


A to już jest szczególnie ciekawe, bo chyba ona jest w takim razie jedyną osobą dla której ta sprawa jest "jednoznaczna". Dotąd mówiono, że sprawa prowadzona jest pod
@OstrzeSprawiedliwosci: Myślę że kolejność nie jest tu podana przypadkowo, a zatrzymanie akcji serca jest dodatkowo opisane jako nagłe, co jest terminem fachowym, a nie potocznym.

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) – nagły stan chorobowy, w którym dochodzi do zatrzymania czynności mechanicznej serca powodującego ustanie krążenia krwi. Następnie występuje wtórne zatrzymanie oddechu, i w konsekwencji dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.

Jednym z powodów NZK jest zatrucie w wyniku przedawkowania leków i innych
@OstrzeSprawiedliwosci: Kilka tygodni temu był w sieci jakiś rzekomo przetłumaczony na polski raport ze szpitala w Hurghadzie (dość podejrzany bo pieczątki wyglądały jak wklejone w Photoshopie, ale może je po prostu skopiowano z arabskiego oryginału), w którym to właśnie kwasica i uszkodzenie nerek były wymienione jako przyczyna ustania pracy serca. Tak tylko przypominam dla porządku.
@OstrzeSprawiedliwosci: Obawiam się, że przyczyny postoju mogą być bardzo prozaiczne. W Bogatyni trwa polityczny kocioł i teraz mają zagwostkę kogo ratować a kogo utopić, żeby samemu nie spaść ....Magdalena Żuk obnażyła to, o czym wielu wiedziało, a nikt nic nie zrobił. Może nie chciał, a może bał się, że jak tego mecenasa , wywiozą do lasu.....Czyżby jednak rządziła nami mafia?....widać gołym okiem, robią to, co im pozwolą https://www.facebook.com/bogatynianiepl-198843397168467/
a przy "kwasicy i uszkodzeniu nerek" jest możliwość żeby serce nagle stanęło?


@OstrzeSprawiedliwosci: Tak, kwasica jest jedną z możliwych przyczyn NZK (czyli NAGŁEGO Zatrzymania Krążenia).

Cytat pierwszy z brzegu:

Natychmiast po rozpoczęciu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych najistotniejsze dla sukcesu prowadzonej resuscytacji jest wykrycie i leczenie potencjalnie odwracalnych przyczyn nagłego zatrzymania krążenia, do których zalicza się: hipoksję, kwasicę, hipowolemię, hiper- lub hipokaliemię, hipokalcemię, hipo- lub hipertermię [...]


https://podyplomie.pl/wiedza/stany-nagle/nagle-zatrzymanie-krazenia

nie pozostało więc