Wpis z mikrobloga

Mirki poratujcie miałem stłuczke potrzebuje porady:

Pani wjechała mi w dupe i spisaliśmy oświadczenie, wszystko ładnie, pani miała OC w Link4, to ważne dla dalszej sprawy.
Mój samochód zabrała laweta bo benzyniaki jak się dzisiaj dowiedziałem gdy dostaną dzwona, to im automatycznie odcina prąd z akumulatora do silnika, a bynajmniej mój :<

W poniedziałek 22.05 przyznali mi samochód zastepczy uwaga na 4 dni, w czwartek rzeczoznawca był na oględzinach samochodu. Dzisiaj przyszła wycena zreszta kolosalnie zaniżona, powodzenia niech pan rzeczoznawca kupi zderzak za 88zł i pomaluje go za 220 bo tak ma w tabelce xD
Dostałem dzisiaj telefon, że jako że mój pojazd jest jezdny, to mi zabierają samochód zastepczy, no i go oddałem, bo za dobe miałbym płacić 120zł ekstra, ale czytam w internecie, że samochód zastępczy przysługuje mi na cała naprawe, czyli do momentu w którym tego samochodu nie odbiore. Prawda to, moge sobie wynając samochód zastępczy i Link4 niech płaci za niego?

Dodam do tego że w piątek/sobote potrzebuje samochodu strasznie bo musze dojechać na wesele, i pozałatwiać sprawy z nim związane, a po prostu nie mam czym teraz bo warsztat powiedział, że do 7go czerwca conajmniej samochód będzie w naprawie...

#motoryzacja #pytaniedoeksperta #wypadek #prawo
  • 26
  • Odpowiedz
@Banks: siup do ASO, które ma umowę z PZU/LINK4 i niech sobie naprawiają. Salon też może dać auto zastępcze ze swojej floty.
  • Odpowiedz
@fatbellybella: moja lubą bołał kregosłup i po tym cały mzajsciu udaliśmy się do szpitala, 4h czekania mimo jakiś próźb nikt jej nie zbadał, a co ciekawe facet ze skrecona kostka wszedł po 20 minutach... Poszlismy prywatnie bo bolało i co usłyszeliśmy? Ze uwaga powinniśmy zbadać się publicznie i jeżeli chcemy zwrot kosztów to mamy udać się do szpitała po zaświadczenie, że nie dostaliśmy pomocy, powodzenia w uzyskaniu takiego zaświadczenia...
  • Odpowiedz
Dzwoń do Link 4 i przedstaw sprawę tak jak tutaj - oni dobrze wiedzą że przysługuje Ci auto na czas całej naprawy ale próbują jak mogą zabrać każdemu jak najwcześniej i na tym oszczędzić. Kolejny proceder to zaniżanie segmentu wypożyczonego auta zastępczego - przysługuje Ci taki jaki w Twoim aucie.

Możesz też tak jak napisałeś próbować samemu wynająć auto i potem domagać się żeby Link 4 zapłaciło ale:
a) wypożyczalnia bez gwarancji
  • Odpowiedz
@finam: bo to samochód z 2004 roku i ostatnią wizyte w aso miał w 2009 roku? A to jest mój mechanik wiem że dobrze robi i mnie nie skubał na kasie, więc pierwsze co po kolizji przyszło mi do głowy to to, żeby tam pojechać :<
  • Odpowiedz
A to jest mój mechanik wiem że dobrze robi i mnie nie skubał na kasie, więc pierwsze co po kolizji przyszło mi do głowy to to, żeby tam pojechać :<


@Banks: ale widać, że nie ma doświadczenia z likwidacją szkód. Póki co uzyskaj od niego pisemny dowód, że auto nie jest "jezdne" i jest w trakcie naprawy.
  • Odpowiedz
i potem bujać się o 6 stów(5dób) po sądach? Bo już to widze jakby mi to chcieli oddać


@Banks: to oni musieliby się bujać. Zbierz dowody, że auto nie nadaje się do jazdy i im je od razu wyślij przez ich portal do likwidacji szkód + zadzwoń do nich.
  • Odpowiedz
@DOgi: ale jak się ten przewód podpina to auto normalnie odpala czyli jest jezdne i tutaj jest ten problem :< Tylko ze pozostała naprawa zejdzie do 7 czerwca, bo to trzeba zamowic i zreszta jak wspominalem zanizyli wartosc czesci a nikt doplacac nie chce z wlasnej kieszeni...
  • Odpowiedz
@DOgi: myśle że to przy nastepnym moim wypadku bede wiedzial juz jak postapic, zawsze myslalem ze aso to 5x normalny mechanik jezeli chodzi o ceny :<
  • Odpowiedz
@Banks: "Z praktyki wynika, że zakłady ubezpieczeń, owszem, zwracają koszty w części przypadków wynajmu pojazdu zastępczego, jednak w ich opinii zwrot takich kosztów należy się poszkodowanemu jedynie za czas, w którym samochód stricte podlegał naprawie. Odmiennego zdania w tej kwestii są sądy powszechne, które podkreślają, że czas, w którym poszkodowany nie może korzystać ze swojego pojazdu, uszkodzonego na skutek zaistniałego zdarzenia, to rzeczywisty czas naprawy."

Polecam przejrzeć:
https://rf.gov.pl/publikacje/artykuly-pracownikow-i-wspolpracownikow/Urszula_Borowiecka___Najem_pojazdu_zastepczego_w_przypadku_umowy_ubezpieczenia_OC_posiadaczy_pojazdow_mechanicznych_w_sw__2992

W skrócie jak
  • Odpowiedz