Wpis z mikrobloga

Teraz serio.
Ciekawe czy chociaż 1% tych ludzi, którzy piszą na wykopie o tym jaki to islam śmiercionośny, zły i niszczący, często życząc muzułmanom śmierci lub mieszając z błotem wszystkich, którzy wyznają islam (1.6 mld!), poznali w swoim którtkim życiu chociaż jednego wyznawce tej wiary.
Ciekawe też ilu ludzi zdaje sobie sprawę z rozmiaru propagandy, w której żyjemy i jak bardzo jesteśmy na nią podatni. Sam fakt świadomości o takim stanie rzeczy wiele nie zmienia, bo odsiewanie ziaren prawdy od tego bagna wymaga nieraz naprawdę wiele wysiłku, czasu i inteligencji.
Fascynuje się światem, w którym przyszło nam żyć, ale niestety z punktu widzenia historii będziemy postrzegani jako bardzo głupie i podatne społeczeństwo, upojone przez wygodę życia i usypiane przez wpływowych ludzi.
Pewnie część ludzi poczuje się urażona, bo przecież każdy pewnie uważa "wiem w jakim świecie żyję i nie jestem głupi", ja jednak myślę, że rozsądnie jest mieć dystans do swojej wizji (iluzji) rzeczywistości.
Historia lubi się powtarzać, ale obyśmy jako pierwsi i ostatni popełniali takie głupie błędy jako wysoko rozwinięty gatunek.
#przemysleniadoksiezyca #dobranoc #czyjuzzapoznonatagi?
  • 6
@qjot No to ja, ale żeby nie było - ogólnie uważam wszelakie religie za często pewien fundament do racjonalizowania zła (nawet nadawania mu wymiaru metafizycznego) lub za narzędzie oglupiania. Nie zawsze tak jest, jednak w dużej mierze. Aha, gdy pisze że islam jest zły, to nie mówię że jego wszyscy wyznawcy też. Tych wyznawców, co spotkałem (niewiele, bo niewiele ale jednak) byli wspaniałymi ludźmi
@eru_iluvatar zgadzam się, religia to wielofunkcyjne narzędzie.
Niestety wszystko w końcu sprowadza się do tego, że ludzie w większości są niestety głupi i ktoś może to bardzo łatwo wykorzystać.
Też poznałem niesamowitych ludzi, którzy wyznają islam, dlatego nie jestem w stanie zrozumieć nienawiści u niektórych do innych, tylko przez jedną łatkę. Życie nie jest białe lub czarne, a to co widzę na Wykopie często tak wygląda..
@qjot: #!$%@?, pojedź do anglii albo iroli w większe skupiska, obsrane klatki i (sic!!!) windy (#!$%@? rozumiesz?!?! Nasrać w windzie w 15 pt budynku?!?) , smród zielska na korytarzach i sąsiedzi do których policja wchodzi z buta. I to nie do Brytó w albo rudzielców ale o osób których kolor skóry wskazuje na odmienne pochodzenie, a mowa wskazuje na pochodzenie bliskowschodnie. Snajperzy w oknach w bloku obok, rozmazana plama na chodniku.
@qjot znam kilku muzulmanow, fajni sympatyczni ludzie, ale nadal uwazam ze islam to smiercionosna religia, jakies 500 lat za katolicyzmem, islamizacja europy to zlo i ze do probujacych nielegalnie forsowac granice "uchodzcow" powinno sie strzelac, a nie zapraszac ich wszystkich wiedzac ze posrod nich sa ukryci takze terrorysci. Przeciw prawdziwym uchodzcom nie jestem, nawet poslalem troche hajsu na PCPM zeby im tam zapewnili troche lepsze warunki w libanie