Wpis z mikrobloga

@DawidoVader25: Hej wiem że sobie żartowałeś- chociaż z myśleniem masz 100% racji - w czasach gdzie za tysiąc złotych można w znaczny sposób odświeżyć wygląd sklepu (nawet kupując regały z demobilu) to jest coś niepojętego że się za to nie wzięli :/
ale może to jest tez rodzaj chwytu marketingowego polegającego na działaniu na nostalgię ludzi ? :)
duża część klientów to jednak starsi ludzie którzy wolą na spokojnie sobie
  • Odpowiedz
ten sklep wygląda identycznie jak u moich dziadków xD tylko że już go zamknęli, ale układ ten sam. Ciekawe czy wszystkie te budy budowali w ten sam sposób :P


@wietnam67: Bardzo prawdopodobne - zasada zawsze była taka sama: prostokątny klocek z prostym dachem opadającym do tyłu :)
zarówno murowany jak i blaszany :)

https://www.google.pl/search?q=sklep+gs&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiiu5XXgZXUAhWnK5oKHftuCHcQ_AUIBigB&biw=1360&bih=609
blogger - > ten sklep wygląda identycznie jak u moich dziadków xD tylko że już go zam...

źródło: comment_d06BFaPcx7FtrAHvMUhBjVTfLqq2kkER.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@blogger: sklepy BSS w Bydgoszczy nadal wyglądają jak z lat 90. Do niedawna mieli jeszcze te koszyki z drutu( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiscie ceny pisane sklepową kaligrafią na kartonikach (kidyś były jeszcze takie pieczątki). Babki te same od lat 80. I ten charakterystyczny zapach. Lubię tam czasem kupować, mimo ze ceny sporo wyższe niz w Żabce obok.
  • Odpowiedz
@DawidoVader25: @Zdzisiu1: @blogger: @PauloProElo: Czy to Parczew (cały jest jednym wielkim peerelem), czy to Włodawa, Okuninka albo małe sklepy po wioskach gminnych - wszędzie wschodnio-stary klimat jest taki sam.
Biała Podlaska, Wisznice, Radzyń Podlaski - tu jest więcej zmodernizowanych sklepów (ale mentalność kasjerek taka sama jak kiedyś).

PS Najlepsze pomidory są z Parczewa i Międzyrzeca.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: No widzę doświadczona znawczyni! Takich pomidorów jak z Parczewa to nigdzie indziej nie ma, takie dobre! :) A co do klimatu to masz rację, w takich miejscach jest go sporo do dziś i za to lubię moje miasto :) Choć Białystok to dopiero mekka wschodu xD :)
  • Odpowiedz
@blogger: w takich sklepach jest w #!$%@? przeterminowanych produktów. Ostatnio chciałem kupić loda to połowa była otwarta, lub zniszczona w jakiś sposób. Pokazałem to sprzedawczyni a ona otwarte lody pozszywała zszywaczem XDDDDDDDDDDDDDDD czaicie to? Mama powiedziała że sobie chyba jaja robię
  • Odpowiedz
@PauloProElo: @Hannahalla: > Ocet też! A musztarda jest rewelacyjna, to prawda.

niestety fabryka octu i msztardy została sprywatyzowana przez jakiegoś kolesia z (chyba) Czech - zmienił wszystkie receptury na gorsze (znaczy tańsze) i to już niestety nie jest to :(
jedynie musztarda chrzanowa trzyma jako taki poziom i ją jako jedyną mogę polecić :)
  • Odpowiedz
@ithlinneaegli: > na Ukrainie praktycznie każdy sklep tak wygląda

heeej - jeszcze tak źle to nie jest :)
przygraniczne sklepy to są małe supermarkety wyspecjalizowane w sprzedaży cukierków, chałwy, fajek i alkoholi - ale faktycznie im dalej tym gorzej :)
  • Odpowiedz
@PauloProElo: > zapraszam na Hempla do baru "pod akacja" to o nim śpiewał Rysiek w wehikule czasu ;)

dziena za zaproszenie - możliwe że się wybiorę - chciałem wpaść na poprzednie #piwowlublinie ale jak zobaczyłem że piją na chodnikach jak menele to mi chęć przeszła xD


Bar pod akacją mniej więcej kojarzę - chociaż nigdy tam jeszcze nie byłem :)
kto wie - idzie lato - będzie
  • Odpowiedz