Wpis z mikrobloga

Gardzę polskim rapem więc o co chodzi z Taco Hemingway, inni wyśmiewają inni uwielbiają, jakieś szlugi kalafiory, memy - to jest "głęboka" muzyka czy znalazł sposób na zarabianie na matołach?
#tacohemingway #rap #pytanie
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hannahalla: nie jest fajne ocenianie czegoś czego się nie spróbowało ( w tym przypadku nie przesłuchało ) teraźniejszy rap nie ma dużo wspólnego z tym z czym się kojarzy czyli blokowiska, nawijanie o biedzie czy o tym jak to się nienawidzi policji. Dużo teraźniejszych wykonawców w swoich tekstach wprowadza element odniesienia do kultury, książek, filmów, plakatów, innych raperów ( follow up) itd. Gdzie aby w pełni zrozumieć tekst i przekaz
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Jak się przyjrzałem to ten Taco na tle sceny hh w Polsce jest nawet niezły - chociaż mi to nie podeszło (poza najbardziej znanym szlagierem, który jest przyjemny), ale stwierdzam, że zarówno hajp jak i hejt są stanowczo przesadzone.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Ciężko to nazwać polskim rapem, raczej to jakieś nowofalowe szity z ambicją na kreowanie tekstów na poziomie "krem z truskawek jem, o niedzielo jakaś Ty piękna, zaraz zjem dżem i pójde do piekła".
Modne to po prostu i tyle, jak wszystkie ostatnimi czasy kłebo, kubany i "ambitne teksty" z nieszablonowym bitem.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: posłuchałaś kilku polskich raperów, którzy piszą piosenki o rzeczach zbyt abstrakcyjnych dla "normalnych" ludzi, wychowanych w normalnych, niepatologicznych rodzinach i dlatego twierdzisz, że nie lubisz polskiego rapu, no pytam się, tak było? #pdk

Pisz wprost, bez tej całej poprawności polityczno-medialnej, jaką wszyscy naokoło się karmią. Bo ja właśnie z tego powodu nie lubię polskiego rapu. Dużo przekleństw, nawijanie o narkotykach (jedyny narkotyk, jaki brałem to cukier), krzyczenie
  • Odpowiedz
@Hannahalla: polecam sprawdzić album "Marmur". Cały album to jedna opowieść, w kolejności, wiele ciekawych tekstów, naprawdę bardzo mocno podoba mi się ta płyta mimo tego ze sam nie słucham rapu na codzień.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Taco jest fajny, mnie się podoba, fajny storytelling i przyjemny klimat, np marmur to bardzo przyjemny album, w sumie wszystkie albumy są dobre

Ludzie trochę hejtują przez fanbase, no ale nie oszukujmy się, w każdym możliwym gatunku muzycznym znajdzie się #!$%@? fanbase xD

Polecam posłuchać tako hemingłeja, pozdrawiam

@VAPORWAVE: #teamvaporek
  • Odpowiedz
@Primusek: @MartinPL: Kto to jest kurna Paluch, ludzie, rozmawiacie z człowiekiem wychowanym na muzyce folklorystycznej i pieśniach prawosławnych a nazwami #!$%@? raperów operujecie

@Hannahalla możesz podać jakiś wykonawców,z ciekawości pytam
  • Odpowiedz