Wpis z mikrobloga

#pogoda #burza #burze #gruparatowaniapoziomu

Tymczasem nad kanałem La Manche między Wielką Brytanią a Francją przechodzi niezwykle aktywna i rozległa burza typu MCS (Mezoskalowy System Konwekcyjny) Formacja burzowa charakteryzuje się bardzo wysoką aktywnością elektryczną ( śednio ponad 400 wyładowań na minutę ) Mieszkańcy nadmorskich miejscowości muszą mieć fantastyczne widoki na odległy stroboskop ( ͡ ͜ʖ ͡)
Kruchevski - #pogoda #burza #burze #gruparatowaniapoziomu 

Tymczasem nad kanałem L...

źródło: comment_ZPg1QI1UuwuiSeLgbFBuMbUmbuyx5tDv.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@master4342: Trzeba być czujnym bo niestabilna masa powietrza zawita do nas już jutro. W poniedziałek komórki burzowe przybiorą lokalny charakter w pasie od południowego zachodu przez centrum po wschód i generalnie nie powinny nieść większych zagrożeń poza obfitymi opadami deszczu. Bardziej interesująco przedstawia się wtorek i noc z wtorku na środę - wtedy to burze mogą przybrać już gwałtowny charakter. Możliwe będzie powstanie nad naszym krajem burzy typu MCS - coś
  • Odpowiedz
Akurat pracuje nad małym projektem i rejestruje wszystkie wyładowania w Europe na raspberry pi. W pewnym momencie zaczął się grzać i mrugać jak szalony. Tam było ponad 100k wyładowań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kruchevski: Mieszkam na południu Anglii i wracałem z imprezy jak #!$%@?ęło. Tyle błyskawic, to nie widziałem nigdy, w trakcie 20 minut spaceru zmokłem też, jak nigdy nie zmokłem. Ogólnie polecam, chyba, że się boisz burzy. Wtedy nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kruchevski: niezły screen, jeszcze czegoś takiego nie widziałam na oczy, a często zaglądam na lightningmaps D: ale teraz już nic nie widać - to chyba u nas w ciągu najbliższych dni nic mocnego nie walnie?
  • Odpowiedz