Wpis z mikrobloga

Robił ktoś kiedykolwiek jakiś większy transfer > 100k zł na norweskie konto? Jeżeli tak - to czy trzeba to zgłosić do skatu i czy jest od tego jakiś podatek? Nie zamierzam trzymać takiej kwoty długo na koncie, więc podatek od oszczędności mnie nie dotyczy. Dzięki za pomoc :)

#norwegia
  • 7
  • Odpowiedz
@Serchio: Ale zaraz-chodzi o przelew z Polski czy skąd? Bo jeśli Norge-Norge t nie ma problemu ze skattem. A jeśli z zagranicy to musisz jakoś chyba udowodnić że to nie kasa z handlu ludźmi czy czymś podobnym. Podpytaj w swoim banku-na pewno będą wiedzieć co i jak.
  • Odpowiedz
@Serchio: Robiłem niedawno, jeśli przelew idzie elektronicznie to nie trzeba tego zgłaszać (dzwoniłem do toll i pytałem) bo widać skąd i do kogo idzie. Do wymiany powyżej 100k zł polecam cinkciarza, dostałem prawie 1.5k nok więcej przy negocjacji kursu. Podatku nie ma, ale zapytać "skąd Pan to masz" mogą (sporadyczne przypadki z tego co słyszałem) np po zakupie mieszkania.
  • Odpowiedz
@electro_nick: Tak, z Polski na Nok'i

@Stashqo: Rozmawiałem ze skattem - przy rozliczeniu w przyszłym roku muszę wspomnieć o tym w rubryce 1.3.5 - ale nie ma od tego żadnego podatku tak jak wspomniałeś

@RoBee: Zawsze korzystałem z transferwise - ale robiłem przelewy po 15k zł - tera przy przelewie ponad 100k PLN załapałem się na jakąś weryfikację adresu i tożsamości :/
  • Odpowiedz
@Stashqo: Ja z kolei o toll nie pomyślałem wcale - natomiast skatt to była pierwsza myśl przy transferze - jednak warto czasem zapytać grono ludzi by zebrać więcej danych :)
  • Odpowiedz