Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki z #lodz . Planujemy z różowym jednodniowy wypad do waszego miasta. Oczywiście wiem że można sobie posprawdzać w necie jakie są lokalne atrakcje, ale wiadomo że jak ktoś mieszka w danym mieście to na wszystko ma lepsze spojrzenie. Więc mam małą prośbę, podrzucilibyście mi parę miejsc które są wg. was najbardziej warte zobaczenia? Dodam tylko że planujemy przyjechać autem, zostawić je gdzieś w miarę w centrum i dalej zwiedzać na rowerach miejskich. Polecacie jakieś miejsce gdzie można zostawić auto na cały dzień w sobotę?
  • 13
@ChempyTuj: można zostawić na Manufakturze, duży parking, a jak od rana będziecie to zaparkujesz na parkingu piętrowym w cieniu. a w okolicy kilka stacji z rowerami miejskimi.

Co do atrakcji to jest taka mapka, choć troszkę stara i nie do końca aktualna:
https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1ufO-HBZGiskqElXiH4tYT7Euv5k&hl=en_US≪=51.77154123305532%2C19.447264952300998&z=14

Z takich miejsc "klasyki" Łodzi to:
Manufaktura
pasaż róży
księzy młyn z muzeum kinematografi
muzeum/trasa turystyczna dętka
można odwiedzić ogród botaniczny lub palmiarnię
Ewentualnie można sobie wejść
Zależy co lubisz zwiedzać i robić
muzea, ogród botaniczny, palmiarnia, zoo, EC1
jesli trochę zabawy to np park trampolinowy na wydawniczej
Będąc w innym mieście rozglądam sie co można kupić czego nie ma u mnie także może zakupy w manu, galerii, port Łódź, Sukcesji (hehe) lub na rynkach Bałucki (do 14.30 Ceglana), Górniak
I to do zwiedzania: https://pl.pinterest.com/4pietrowy/lodz-%C5%82%C3%B3d%C5%BA-capital-of-center-poland-tenements-city-/
@PatusEpulari: Łódź super, mi szczególnie podobało się planetarium w EC1, pokaz "wiosenne niebo" bardzo ciekawy, gość opowiadał o tym co akurat będzie widać na niebie tego samego dnia wieczorem. Dworzec Łódź fabryczna też na prawde fajnie wygląda (chciałbym żeby coś takiego zrobili u mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)). Jedno rzuciło mi się w oczy, w mieście jest strasznie pusto. Nawet na Piotrkowskiej mało ludzi. Tak jest zawsze?
@PatusEpulari: No właśnie ja byłem w sobotę przez cały dzień i dlatego mnie tak to zdziwiło ( ͡° ͜ʖ ͡°) co nie zmienia faktu że totalnie zmieniłem swój pogląd o Łodzi. Ostatnio widziałem Łódź 10 lat temu i różnica jest kolosalna, widać że idzie to w dobrym kierunku. Jeszcze tylko wyremontować te wszystkie piękne kamienice które stoją mocno zaniedbane i będzie super. Do tego Łódzkie ceny... Super
@ChempyTuj: Jeszcze duzo pracy i remontów czeka Łódź, aż odzyska w pelni godność:). Cieszę się, że w ogole coś się w tym kierunku dzieje, lepiej czy gorzej, ale jakikolwiek ruch w przód jest dobry. To zapraszam do Łodzi po Expo (o ile się uda dostać), będzie jeszcze lepiej.