Wpis z mikrobloga

Polacy w UK:
dajcie patent (protip) jak najwiecej zarobic w Anglii. Na czym oszczedzac, jak nie placic council taxu, gdzie mieszkac zeby bylo najtaniej, jakie papiery sobie wyrobic zeby jak najwiecej zarobic.
pytam bo siedzialem tam pol roku i przywiozlem 5k CBL (smiech na sali kpina cyrk) bo mieszkalem sam, w mieszkaniu zarejestrowanym na moje teczki i mi council dowalili i pomimo tego ze czasami jadlem suchy chleb z majonezem to gowno przywiozlem a ludzie jada do dojczlandu na pare miesiecy i przywożą sążne szekle.

P.S uprasza sie o nie stekanie typu: "oooo on councilu nie chce placic a ja musze nie kombinuj za robote bys sie wzial." Bo juz to przerabialem z Polakami w uk ktorzy pojechali tam żryc i życ jak lewak.

Z powazaniem.

#uk #anglia #pracawangli #counciltax #pracawuk #srogiegrzyby
  • 30
jak nie placic council taxu


@Dawid_John_Rollewsky: musisz mieć twardą dupe i prawnika najlepiej. Będą straszyć i zapraszać na rozprawy - ogólnie musisz wiedzieć na jakie przepisy się powoływac i można nie płacić.

Ogólnie polecam kupno własnego domu oraz podnajem - w ten sposob można mieszkać za darmo i zarabiać - a zarobek zamiast zasilać konto kogoś kto Ci wynajmuje zasila Twoje - spłaca Ci kredyt - potem dom możesz wynając cały
@Dawid_John_Rollewsky

Polecam irlandie pln. Dom z ogrodem i garazem za £500, duzo roboty wcale nie za minimalna + overtime ile chcesz, jak jestes spawaczem albo monterem spawaczem to zarabiasz juz calkiem niezle nawet do £1000 na tydzien w niektorych firmach. Cisza spokoj murzynow i arabow prawie nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) konkurencja na rynku pracy bardzo niska
@Tereferyfa
Ja place za 3bed garaz ogrod w spokojnej dzielnicy 5min do pracy 500 za miecha ;) w anglii ceny wynajmu to jakis koszmar jak nie masz roboty za powiedzmy te £2000+/msc to wg mnie lepiej zostac w PL

Niewiem jak jest w innych regionach Anglii bo mieszkalem w Londynie ale podejrzewam ze tam gdzie przemysl i praca to czynsze tez wysokie. Jakbym mial w jakims pokoju siedziec z zona to bym
@Tereferyfa

Hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jest kwestia standardu jak juz mieszkasz w domu gdzie masz sporo miejsca wygode brak lokatorow i nie dzielisz z nikim lazienki to za nic w swiecie nie wrocisz do gorszych warunkow
@nikoafc86 domyślam się. Jednak Anglia to Anglia, tutaj mają akurat przepiękny akcent (Anglia środkowa here) w Północnej Irl drażniła mnie dziwna wymowa, a na podniesienie znajomości języka to był jeden z głównych moich celów wyjazdowych (oprocz hajsu, rzecz jasna).
@Dawid_John_Rollewsky

Ja ci tylko podalem przyklad gdzie mozna przyjechac na zarobek bo jest tanio. 2 lata temu jak tu przylecialem to mieszkalismy w 4 osoby w 2 bed flacie i placilem £25 tygodniowo ( ͡° ͜ʖ ͡°) robote w fabryce latwo dostac gdzie z nadgodzinami mozesz miec £500/tyg to policz ile mozesz zaoszczedzic.
@sad_pepe:
policzmy:
- tydzien mieszkania 85£
- zarcie + tyton 50£ (na tydzien)
- jakies losowe zeczy do mieszkania - 40£ (na tydzien)
- council tax (100£ na miesac, rozbij to na tygodnie to wyjdzie 25£)

Teraz tak zarabiałem różnie. +/- 270£

Policz teraz ile moglem wyslac tygodniowo do Polski (niecale 100£) czasem wysylalem wiecej.

Zaraz mi jakis umusl scisly wygarnie:
100£ x 24tygodni = 2400£

3 tygodnie nie pracowałem +