Wpis z mikrobloga

@Janedoeme: Oj, też lubię słodycze, taką czekoladę od czasu do czasu zjeść. :) Powiem Ci, że za takimi mcdonaldsami, czy kfc nie przepadam, już wolę jakieś kebaby. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W macu mieli kiedyś super frytki, takie słodkie, ale zmienili recepturę i smakują one tak samo jak wszędzie indziej. Te zajebiste to można już tylko w domu samemu zrobić (w zalewie cukrowo miodowej).

Najważniejsze, to
  • Odpowiedz
  • 0
@Radeg90 To ja czasami zajrzę sobie do takiego Mc czy Kfc, chociaż jak widzę te ceny to już wolę w domu sobie a'la stripsy zrobić. :')

Mnie denerwuję, że często są przesolone i nie idzie ich zjeść. A takich domowych frytek to o dziwo jeszcze nie robiłam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ano właśnie.. Przez jakiś czas. :D
  • Odpowiedz
@Janedoeme: 1. Baza: Bierzesz ziemniaka i go kroisz na frytki, albo grubo, albo cienko - jak lubisz. Tak pokrojone ziemniaki moczysz w ciepłej wodzie, by usunąć z nich nadmiar skrobi.
2. Masz teraz dwie opcje:
a) tradycyjne, czyli można przejść od razu do kroku 3
b) takie, jak były dawniej w macu, czyli bierzesz miskę, a do niej wlewasz prawie wrzątek, mieszasz to z cukrem i miodem - 1:1, dokładnie Ci nie powiem ile, bo nie pamiętam, ale to musi być bardzo słodkie, a po dodaniu do tego frytek, muszą one w tym pływać co najmniej godzinę, a najlepiej kilka godzin, albo zostawić na noc. Po wszystkim trzeba wylać wodę, a frytki wysuszyć jakimś ręcznikiem papierowym
3. Wszystko teraz zależy, co posiadasz i jak wolisz:
  • Odpowiedz