Wpis z mikrobloga

Jesteś młodą atrakcyjną dziewczyną, która została zamordowana w innym państwie.
- Rutkowski urządza sobie na twoim grobie cyrk
- media uczestniczą w tym spektaklu - jedne robią z Ciebie prostytutkę a inne osobę chorą psychicznie (pomijam debili, którzy robią sobie żarty ze śmierci, bo tacy zawsze się znajdą)
- Egipt zwleka z przekazaniem ciała i wreszcie przekazuje je zabalsamowane (podobno - inf. do sprawdzenia), ale twoje kochane państwo Polska nic z tym przecież nie zrobi, no bo jak to psuć stosunki dyplomatyczne z powodu głupiej śmierci. dyplomacja, biznes i turystyka ważniejsza

O czymś zapomniałem?
#magdazuk
  • 9
@StringerBell: z jednen strony jezeli egipt mataczy i zaciera slady - kiepsko. Z drugiej psuc stosunki dyplomatyczne z powodu jednej dziewczyny? Ja nie wiem o sie robi, nie jestem dyplomata. Rozwazam tylko sytuacje, ze Panstwo jest w stanie poswiecic zycie obywatela dla zachowania dobryc stosunkow
@bacanahali: jest w tym trochę racji, wszak polityka jest brudną grą. Może ja myslę zbyt idealistycznie, ale chciałbym wierzyć, że mojepaństwo wstawi się mną, a nie umyje rączki i zamiecie sprawę pod dywan.

Z innej beczki: czy jest sens utrzymywania dobrych stosunków z państwem, którego obywatele mogą mieć udział w mordowaniu naszych? (i pisząc "mogą mieć udział" stwierdzam, że jest to prawdopodobne, a Egipt raczej nie robi nic, żeby sprawę wyjaśnić)
Polska nic z tym przecież nie zrobi, no bo jak to psuć stosunki dyplomatyczne z powodu głupiej śmierci.

@StringerBell: Napisz mi, jakie my mamy stosunki dyplomatyczne z Egiptem poza tym, że
współistniejemy? Wiesz, pytam tak czysto informacyjnie w odniesieniu do osób, które chcą by Polska spierda**ła z EU. Bo skoro się martwimy o stosunki z Egiptem...

@bacanahali: Jezeli jakieś państwo poświęca dobro obywatela w imię "stosunków dyplomatycznych" to każdy następny obywatel będzie w tym drugim państwie TAK SAMO potraktowany, bo będzie wiadomo, że jego też się poświęci w imię "wyższych celów". Jeśli więc Polska odpuści tę sprawę, to ja na miejscu kobiet podróżujących do Egiptu czułbym się przynajmniej "niepewnie" bo mogą mieć gwarancję że nic się nie zmieni, tzn. nikt w Egipcie nawet nie spróbuje zapanować nad
@kotopies: Nie wiem jakie są konkretnie stosunki pomiędzy Polską a Egiptem, ale domyślam się, że celem biernego zachowania polskich prokuratorów i nie mówienia otwarcie o tym jak przebiega konkretnie współpraca, jest podtrzymanie już istniejących stosunków.
@StringerBell: Może to ich opieszałość jest, lub brak chęci do podjęcia konkretnych działań. Wydaje mi się, że Polska ma lepsze możliwości wywierania nacisku, niż Egipt na Polskę. Przynajmniej tego bym sobie życzył, ażeby MSZ w sytuacji, jak Egipt #!$%@?, to dał to "NIE PODRÓŻUJ" nawet na kurorty turystyczne (chyba wtedy biura nie mogą sprzedawać wycieczek, dobrze myślę?).