Wpis z mikrobloga

@oniee: Pewnie masz rację - mój system będzie bardziej złożony w obsłudze. Ale na ile mi wiadomo MJ nie potrafi celować w konkretną płaszczyznę orbitalną. Tj. masz Rendezvous Guidance, ale służy to tylko redukcji wzajemnej inklinacji orbit - u mnie będzie od razu można wystartować w konkretną orbitę bez konieczności późniejszych korekt.
  • Odpowiedz
@salad_fingers: Nie wiem za bardzo co masz na myśli ale MJ ma możliwość wystartowania na podaną orbitę. Trudniej jest tylko jak się chce zrobić randevous bezpośrednio po starcie. Wymyśliłem jakoś kiedyś jak to zrobić ale dawno nie grałem w KSP i już nie pamiętam
  • Odpowiedz
Trudniej jest tylko jak się chce zrobić randevous bezpośrednio po starcie.


@Myrten: O to właśnie chodzi :) Głównie celuję w RSS/RO, gdzie zmiany płaszczyzny są zbyt drogie albo nie ma na nie czasu. Ponadto, algorytm który stosuję jest optymalny pod względem zużycia paliwa, co jest również bardzo ważne.
  • Odpowiedz
@salad_fingers: Ja to robiłem tak że pierw w MJ robiłem start tak na oko żeby było blisko, a potem używałem opcji intersect with target in (czas) o ile dobrze pamiętam żeby skorygować błąd. Nie mniej jakbyś zrobił moda który zrobi to porządnie to wołaj ;)
  • Odpowiedz
@Myrten: To nie będzie mod, raczej skrypt do moda (kOS). Kilka rzeczy trzeba będzie zrobić samemu przed startem, pewnie też coś policzyć, bo nie planuję dodawać inteligencji na zasadzie wykrywania silników, stopni, zbiorników paliwa itd. Coś na zasadzie: "powiedz mi gdzie chcesz dolecieć, opisz mi swój statek i powiedz, kiedy mam wciskać spację, a ja zrobię resztę".
  • Odpowiedz