Wpis z mikrobloga

i gdzie kupię baterię 12S 44.4V w Polsce ?

@Rare_Soul: Pytanie jeszcze ile C i mAh.
W zasadzie bez problemu kupisz, po prostu łączysz szeregowo 4 identyczne pakiety 3S, lub 3 pakiety 4S, które to dostaniesz w prawie dowolnej pojemności na allegro i w sklepach modelarskich. Przecież taki "pakiet" to nic innego jak zwykłe fabryczne ogniwa 1S zlepione razem, obciągnięte termokurczem i folią, i zlutowane w szereg (z wyprowadzeniem poszczególnych ogniw
@hrumque Dobra mój ESC ma limit 300A(vesc-x) Jak myślisz jaka koniguracja baterii byłaby optymalna. 3x 2s w szereg i to zdublować równolegle co mi da konfigurację 6s2p, tak? Łącznie 2x 15Ah czyli Maks prąd rozładowanie 300A. Dobrze mówię?
Dobra mój ESC ma limit 300A

@Rare_Soul: no raczej 60A, a 300A to (bardzo) chwilowo. Akumulatory też mają prądy chwilowe wyższe x2

300A Peak Current Limit

60A Continuous Current


To są prądy maksymalne, które "zniesie" ESC. Pytanie tylko jaki prąd pobierzesz - to zależy od tego, jaki silnik zastosujesz (i jak go obciążysz mechanicznie) - z pewnością powinno być to mniej niż ESC może wytrzymać maksymalnie.

Powiedzmy że chcesz napęd do
@hrumque: Wielkie dzięki za pomoc. Na razie robię rekonesans i orientuję się w możliwych rozwiązaniach. Z tego co wyczytałem bardzo popularnymi silnikami stosowanymi do tych desek są Turnigy 149kV,160kV,190kV lub 192kV więc napewno zdecyduję się na któryś z nich. Wiem, że są to silniki o mocy ponad 2kW ale napewno z takiej nie będę korzystał (chyba ? :D)

Z baterii w projektach widzę, że korzystają z pojedyńczych ogniw samsunga, nie z
@Rare_Soul: nim cokolwiek zrobisz docelowo - to do testów i uruchomienia wystarczy ci dowolne prawie aku, mniejszą pojemność itd, nawet na upartego 4 aku żelowe "do UPSa" (7-9Ah, 12v = 48v, a prąd rzędu 50A zniosą chwilowo, koszt z ~50zł/sztuka) wrzucisz na deskę, i też będzie jeździło.
Doprowadź projekt do momentu że masz coś jeżdzącego mechanicznie wykończonego, a egzotyczne aku i pudełko na nie - możesz sobie zrobić jakie chcesz później.
@hrumque: Te ogniwa Samsunga 25R nie są takie drogie, więc pewnie kupie kilka sztuk do testów i jak wypali to będą rozbudowywał swoją baterię mocy heh Musze tylko jakoś sensownie je połączyć bo nie było mowy o jakimś spięciu
Musze tylko jakoś sensownie je połączyć bo nie było mowy o jakimś spięciu


@Rare_Soul: jak nie masz doświadczenia w łączeniu ogniw i nie masz zgrzewarki do tego, to daj sobie spokój, używaj tego co jesteś w stanie łączyć bez kombinacji.
To nie jest problem "spięcia" (którego oczywiście też trzeba unikać), tylko problem wykonania styku pomiędzy ogniwami, które nie będzie się grzało przy prądach rzędu 50-100A. Jak coś zrobisz źle, to dłuższe