Wpis z mikrobloga

Często obok argumentu że #thinkpad jest #!$%@? nie do #!$%@?, wielu userów gówno asusów czy innego MSI wyskakuje że po #!$%@? nam ta legendarna wytrzymałość, skoro najgorsze co czeka te laptopy to 8h maraton jakiegoś animu czy innego #!$%@? furry i pokrycie klawiatury lepkim nasieniem.
Z tej okazji mówię Drzazga wam o oko!
I zabrałem swojego X220 (x61 ciągle czeka na baterie :/) na wycieczkę.
Nie było mu łatwo bo był obijany przez radziecki aparat i raz mi zleciał z plecakiem :/
nie mniej laptop dzielnie to zniósł!
Tutaj mamy zdjęcie z hakowania ściany #hacking


W końcu okazało się że mam #!$%@? kabel i musiałem zgrać telefonem


Ale tak było fajno
wytrzzeszcz - Często obok argumentu że #thinkpad jest #!$%@? nie do #!$%@?, wielu use...

źródło: comment_fQFun8lMOF5sMeFPxgq7JzE9xsuR5iPH.jpg

Pobierz
  • 20
jakieś działające serwery #smb na #android albo jak w #xaomi zrobić FTP w trybie hot spota?


@wytrzzeszcz: Aby serwer był jak najlepszy:
1. Miej roota i chroota.
2. Odpal minimalistycznego Debiana w nim (albo coś jeszcze mniejszego typu Alpine).
3. Skonfiguruj go tak, aby działał na starcie systemu i miał dostęp do SD.
4. Miej klienta ssh i połącz się z nim.
5. Ściągasz paczkę, konfigurujesz i jazda ( ͡°
majsterV2 - > jakieś działające serwery #smb na #android albo jak w #xaomi zrobić FTP...

źródło: comment_fSu5XnqQe78uHUFVrR0KlshvbOVpbBma.jpg

Pobierz
@wytrzzeszcz: Przepraszam, jeśli obraziłem, wydawało mi się że na strychu jakieś kable do anten kombinujesz, aby rejestrować różne częstotliwosci na smartfonie.
Już wiem, po prostu przez bluetootch prześlesz co musisz na laptopa (w sumie nadal nie kumam o co chodzi).
@wytrzzeszcz: brzmieć brzmi, chociaż dla mnie i tak niezastąpiony jest root na telefonie i serwer ssh – daje mniej więcej to samo (tylko kopiowanie plików może być mniej wygodne przez interfejs tekstowy niż z poziomu GUI), a przynajmniej mam dostęp do terminala w telefonie