Wpis z mikrobloga

Jesteś GM Celtics. Co robisz podczas draftu?

Szybkie nakreślenie sytuacji. Boston ma pierwszy pick w tym roku, prawdopodobnie kolejny bardzo wysoki pick w 2018 roku (pewnie TOP 3), cap space na 1 maksymalny kontrakt, finały konferencji i świetnego trenera.

Z drugiej strony graja w lidze Lebrona Jamesa i GSW, ich super gwiazdą jest człowiek który to co da im w ataku niestety odda w obronie, drużyna złożona z bardzo dobrych, ale jednak role player'ów, mają bardzo wysoki i długi kontrakt Al Horforda który nie wiadomo ile jeszcze pogra na wysokim poziomie.

Opcje są tak naprawdę 4:

1. Boston wybiera gracza, nie handluje nikim.
2. Boston wybiera gracza, handluje tym co ma, stawiając na młodzież.
3. Boston wymienia pick na niższy (dalej w top5) dostając przy tym kilku graczy którzy mogą pomóc drużynie dziś.
4. Boston wymienia pick na All Stara, tworząc drużynę na tu i teraz.

Ja osobiście waham się międze opcjami 2-3. Nie ma sensu walczyć z Lebronem ani GSW bo szanse na to są minimalne, jak dla mnie lepszą opcją byłoby zbudowanie drużyny która będzie walczyła za parę sezonów z takimi teamami jak 76ers, Bucks, Wolves, czy innymi drużynami które za ok 5 lat mogą znaczyć dużo w tej lidze. Jakbym nie kochał tego co robi Thomas, jak gra to jednak w dalszym ciągu nie przeskoczy swoich centymetrów, nie sądzę też, że stanie się w przyszłości dużo lepszym graczem, więc dla mnie opieranie przyszłości na jego barkach nie jest najlepszym pomysłem. Wymiana Thomasa w tym momencie, kiedy to rozegrał świetny sezon mogłaby dać bardzo dużo Bostonowi, można wyciągnąć za niego jakiś młodych dobrych graczy, lub picki na następne sezony. Problemem jest tu to, że picki są mocno przeceniane i to w dalszym ciągu nie są jeszcze gracze, fakt, że Boston miałby powiedzmy w optymistycznej wersji przez najbliższe 2 lata 3 picki w top5 draftu nie daje gwarancji tego, że zostaną one dobrze wykorzystane. Dlatego boje się 2 opcji i waham się nad nią tylko dlatego, że chciałbym zobaczyć drużynę opartą na Fultzu/Jacksonie, Brownie, Yabusele i innych młodych graczach którzy mogliby być wyrwani z draftu.

Opcja numer 3, czyli wymiana picku przy dostaniu czegoś ekstra to bardziej prawdopodobna i dużo bezpieczniejsza opcja. Raczej pewne jest, że zachowując 1 pick Boston wybrałby Fultza, co może być świetnym pomysłem na stworzenie świtnej pary guardów z Thomasem, ale jak długo Fultz będzie wchodził na poziom, na którym stanie się pewną opcją numer 1/2 w drużynie. Josh Jackson który typowany jest na miejsca 3-4 w drafcie byłby kolejnym świetnym wyborem dla Celtics, razem z Brownem mogą stworzyć w przyszłości niesamowity atletycznie, idealny pod smallball duet na skrzydłach, z kolei 76ers posiadający 3 pick nie potrzebują aż tak skrzydłowego mając Bena Simmonsa i Dario Sarica który moim zdaniem zostanie u nich jako stretch four. Wymiana picków 1 za 3, przy dodaniu do tego dealu np. Convington i Okafora (choć nie wiem, czy chciałbym tego ostatniego) mogłaby dać Celtics nie tylko lepszy skład na następny sezon, ale i zachowałaby szansę na wybór pomiędzy graniem na dziś, a graniem na przyszłość, gdyż Boston posiadałby Browna, Jacksona i w dalszym ciągu bardzo wysoki pick w 2018 roku.


I na dodatek w filmiku próbka atletyzmu Jaylena Browna, czyli #!$%@? wybicie z pozycji prawie już leżącej w Game 7.

#nba #celticspride

Co robisz będąc GM Celtics:

  • Opcja 1 20.5% (8)
  • Opcja 2 35.9% (14)
  • Opcja 3 12.8% (5)
  • Opcja 4 30.8% (12)

Oddanych głosów: 39

parooow - Jesteś GM Celtics. Co robisz podczas draftu?

Szybkie nakreślenie sytuacj...
  • 8
@parooow Sam nie wiem, nie oszukujmy się, przez genialne ruchy Ainge'a i słabość tej konferencji, Celtics są w miejscu, w którym nie powinni być. Pierwszy seed, finały konferencji, a do tego te picki i miejsce w salary to jakaś kompletnie popieprzona rzecz i Boston ma szansę się stać obrzydliwie dobrą drużyną. Nie rozwala się drużyny, która robi taki wynik w całym sezonie i złapała taką chemię, a z drugiej C's powinni być
@parooow: Imo tylko pierwsza opcja, nie widzi mi się trade po jakiegoś Paula George'a z którym nigdy nie wiadomo. Dużo wolnych agentów jest w tym roku więc można kogoś ciekawego pozyskać za nic. Fultz imo musi jeszcze popracować nad rzutami, w pierwszych dwóch latach ligi nie zwojuje więc może być dobrym zmiennikiem Thomasa i sporo od niego się nauczyć, Brad to genialny coach może naprawdę z Fultza zrobić niszczyciela bo fizycznie
@MrBates: @Trae: Boje się właśnie, że przez fakt awansowania do finałów konferencji, trochę każdy przecenia aktualny skład który wcale nie jest jakiś wybitny i kolejny All Star raczej nie sprawi, że za rok Boston będzie wymieniany w jednym rzędzie z Cavs i GSW. Moim zdaniem zarówno wybranie Fultza, jak i zejście do 3 picku i wybranie stamtąd Jacksona będzie dobre dla drużyny, boje się tylko momentu, kiedy wartość Thomasa/Bradleya/Crowdera spadnie,
@parooow:
IMO, na szybko, bez zaglądania w cyferki.

- Brać z #1 najlepszego możliwego gracza.
- Zrezygnować z Jonasa, Zellera, Younga i Johnsona.
- Podpisać Hayworda (chociaż nie wiem czy warto się pakować w maxa)
- Handlować Crowderem. Jae chyba już wyżej nie podskoczy, a jako obrońca jest przeceniany, bo choć ma możliwości, to często wygląda jakby mu się nie chciało albo nie nadążał za ruchem piłki.
- Ściągnąć Yabu i