Wpis z mikrobloga

Pytanie może głupie, może mądre, nie wiem: czy notka następującej treści w aukcji:

POMIMO ŻE TOWAR JEST CAŁKOWICIE NIEUŻYWANY TO JEGO STAN PRAWNY ZALICZA SIĘ DO TOWARU UŻYWANEGO PONIEWAŻ ZOSTAŁ ON PRZEZ NAS ZAKUPIONY NA PODSTAWIE UMOWY KUPNA SPRZEDAŻY OD OSOBY PRYWATNEJ DLATEGO UDZIELAMY GWARANCJI ROZRUCHOWEJ NA OKRES 14 DNI

ma wpływ na gwarancję producenta?

Z pobieżnego wyszukiwania wynika, że sklepy tylko przekierowują towar na gwarancji, sama gwarancja jest dokumentem wystawianym przez producenta i teoretycznie jeśli od czasu produkcji nie upłynęło tych X miesięcy, to gwarancja obowiązuje, bez względu na to, gdzie nabyłem sprzęt.

Dobrze myślę?

#allegro
  • 4
@NoMercyIncluded: Pytanie czy dostaniesz kartę gwarancyjną/pierwotny dowód zakupu - to może być warunek realizowania gwarancji przez producenta.

BTW: Jeżeli sprzedaje to firma to - nawet na rzecz używaną - jest raczej rękojmia (ale musiałbyś doczytać, bo nie znam szczegółów).
@inlog: Też o tym myślałem, czyli będę musiał o to zapytać sprzedającego. Kupuję grafikę Nvidii, karta w fabrycznym pudełku dystrybutora, więc powinna być w środku karta kwarancyjna?

Zastanawiałem się też czy nie wystarczą same numery na karcie i opakowaniu, ale ktoś miał podobny przypadek tu, na wykopie i trochę musiał się namęczyć. Stąd zastanawiałem się, czy w razie czego jakiś UOKiK czy inny urząd by mi pomógł.