Wpis z mikrobloga

Właśnie w radiu słyszałem o tym że brakuje kierowców zawodowych. Zgadnijcie co proponuję rząd? Narodowy program szkolenia kierowców, z dopłatami z budżetu państwa dla chętnych. To zamiast uprościć przepisy, żeby te szkolenia były tańsze i żeby więcej osób było na to stać, to te debile znowu wymyślają jakieś narodowe programy za które my zapłacimy, a skorzysta pewnie Niemiec, bo przecież kto będzie pracował w polskich gówno firmach jak za Odrą lepsze warunki. Nic tylko siąść i płakać.

#polityka
  • 19
@adrian43: Ale to tylko w Polsce jest taki gnój, że robisz kat. C, D czy C/D+E i jesteś debilem, który musi przejść jeszcze kurs na prawo jazdy zawodowe, inaczej możesz sobie jeździć, ale pustym pojazdem i te dodatkowe szkolenia w DE nie są potrzebne.
To zamiast uprościć przepisy, żeby te szkolenia były tańsze


@adrian43: Nic tu rząd nie może upraszczać, bo to są przepisy unijne, które muszą być przestrzegane w każdym kraju. Jest kilka państw w UE, które się nawet teraz burzą, że uzyskanie kwalifikacji jest zbyt proste i należałoby jeszcze podwyższyć wymagania ------> podnieść koszt kształcenia. Państwo w tej sytuacji może jedynie dotować i to chyba najlepsze co może zrobić.

kto będzie pracował w
@wasiuu: a myślisz że zusy w Niemczech są niższe? myślisz że koszty pracy są tam niższe? miło ci że okradasz swoich pracowników? nic nie może upraszczać? zrobienie prawo jazdy powinno wystarczyć, a nie tysiące szkoleń i licencji.
@adrian43: Niemcy są w takim położeniu, gdzie to oni wynajmują nas jako podwykonawców, więc ich warunków nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Koniec kropka. Druga sprawa, nikogo nie okradam i właśnie dostałbyś w ryj drugi raz. Każdy z moich kierowców był zawsze pytany: Chcesz mieć ozusowane 6500 i dostać na rękę 4600 czy mieć ozusowane 2200 i na rękę 6500-7000? Każdy wybuchał śmiechem i odpowiadał mniej więcej "idź w #!$%@? z tym
@adrian43: Jak uproszczą przepisy to może być przepełnienie rynku, a jak dotują to zrobią tylu kierowców ilu potrzeba i skończą dotację. Proste, czemu każda akcja rządu spotyka się z krytyką?
@wasiuu: ale ty agresywny jesteś. tak chce mieć ozusowane to co mi się należy i to co wypracowałem, a ty jesteś po prostu oszustem.

@Kelemele: a dlaczego z moich podatków ma iść na szkolenie kierowców, na mieszkania, na 500+? nie każda tylko głupia, socjalizm zwalcza problemy, które sam stworzył.
@adrian43: do ciebie żadne argumenty nie docierają. Musisz być po prostu głupi. Skoro chciałbyś, żeby państwo zawinęło ci z wypłaty 2000 w imię emerytury, której i tak pewnie nie zobaczysz, to bardzo proszę. Żaden z moich pracowników jeszcze nigdy tego nie chciał. Byłbyś jak małpa na wybiegu, pewnie każdy u nas chciałby mieć z tobą zdjęcie.
@adrian43: Bo gospodarka to nie jesteś Ty i ja tylko ogół. A dlaczego ja mam płacić w VAT na drogi jak nie mam samochodu? Dlaczego mam płacić na chodniki jak nie mam nóg? No weź pomyśl i skończ czytać Korwina bo się łeb lasuje od jego tekstów. Każda gospodarka na świecie była, jest i będzie sterowana w jakiś sposób centralnie. Nie czytaj bzdur.
@Kelemele: jeszcze żadnej gospodarce nie pomógł jakiś narodowy program czegoś tam, za to wolność gospodarcza tak i tu nawet nie mam na myśli takiej bardzo liberalnej jak proponuje Korwin. Mnie nikt nie zapłacił za szkołę i kursy, sam musiałem na nie zarobić.
@adrian43 no jak nie zaplacil. Moi rodzice zaplacili za Twoje podstawowe wyksztalcenie ktorego moglbys nie otrzymac gdyby nie publiczna oswiata. Bys nie nauczyl sie pisac i czytac i bys nie wypisywal tutaj glupot. Nie pisze tutaj o "skoku cywilizacyjnym" Mao ale o przekierowaniu czesci pary gospodarki w potrzebna teraz gałąź. Ta para to kasa jak potrzeba wiecej dróg to sie buduje drogi, jak potrzeba więcej dzieci to sie dotuje dzieci (nawet patologiczne
@Kelemele: budowanie dróg i finansowanie oświaty co zupełnie co innego niż finansowanie komuś kursów. Rząd powinien stworzyć takie warunki, żeby te osoby same sobie za to zapłaciły. Skończy się pewnie jak z kursami z up, wszyscy robią bo są za darmo a później nic z tego nie ma.