Wpis z mikrobloga

#walutomat #waluty mogę gdzieś sprawdzić archiwalne kursy walut np. walutomatu? Chcę policzyć ile straciłem na wymienia waluty w banku w zeszłym roku. Dopiero w tym roku wymieniam w kantorze.

  • 13
  • Odpowiedz
@gieszczu: dlaczego dołować. Ciesze się, że teraz wymieniam i chcę sprawdzić ile w tym roku na tym ZYSKAM. Jak sobie obliczę jak duże są to kwoty to może spróbuje znaleźć lepszy kantor :)
  • Odpowiedz
@networth: mi chodzi o kursy z dnia a nie na przestrzeni roku. Sprawdz kurs w banku i w walutomacie w dniach np. 5.11.2016, 5.06.2016, 5.02.2016, przelicz procentowa roznice i bedziesz wiedzial ile bank naciaga
  • Odpowiedz
@networth: policz sobie dla kilku dni. Skoro tu masz spread aż 49 groszy a kurs odniesienia pewnie 3,84 (obstawiam, że to CHFPLN). TO jeśli bank ma stałe spready można przyjąć, że każdy frank był droższy o 20 groszy przy zakupie i 20 groszy tańszy przy sprzedaży względem walutomatu (choć twierdząc, że 23 grosze byłbym bliższy prawdy pewnie).
Policz ile Franków już wpłaciłeś przemnóż przez 0,2 zł / 0,23 zł to obliczysz
  • Odpowiedz
@szcz33pan: dokładnie, a teraz mogę podliczyć ile w 2017 się zwróciło :D od stycznia zawsze walutomat.

Może znasz coś lepszego? Nawet 1% więcej robiłby ogromną różnicę.
  • Odpowiedz