Wpis z mikrobloga

Mirki poleci mi ktoś telefon z min 4 rdzeniowym prockiem, 2gb rami i 16 gb pamięci? nowy lub używany do 600 zł. głównie do aplikacji wykop,youtube,twitch i jakiś prostych gier np. hearthstone. wcześniej miałem lg g3 z 1gb ramu no i cóż czasem mu się zdarzyło zamulać ale to pewnie wina była małej ilości pamięci.
mam na oku nexus 5 ale szukam jeszcze jakiś innych propozycji.
#xiaomi #telefony
  • 14
@frems: nie kupuj nexusow - zadnych. Obecnie na allegro i olx smiem twierdzic ze 90% jak nie wiecej nexusow 4 i 5 to sa refurby z chin. Chyba ze dostaniesz dowod zakupu, fakture wszelkie #!$%@? potwierdzajace ze to polska dystrybucja i przelezal u kogos pare ostatnich lat. Ale tu tez bylbym ostrozny, bo drukarka wszystko przyjmie.

Jak tagujesz #xiaomi, to kup sobie redmi 4x 3/32 i bedziesz mial spokoj. Tylko
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: nie musi być xiaomi ale ktoś mi polecił żeby poszukać jeżeli udało by mi się coś ciekawego wyrwać to czemu by nie? i tak większość telefonów pochodzi z chin ( ͡ ͜ʖ ͡) używam lapka od lenovoi mam dość.
@PurpleHaze: właśnie szukałem używek a nie nowych. mam blisko do wrocka więc bym jechał i kupował od ręki a nie przez wysyłkę. co do redmi
@frems: no tez mam laptoka lenovo i nic specjalnego, ale na telefon nie narzekam jakośc wykonania bardzo dobra, wyświetlacz też, batera spokojnie 1,5 dnia wytrzymuje. Za 650 jest ta lepsza wersja z 8 rdzeniami i lepszym wyświetlaczem. No ale jak masz kupowac a Chin to tutaj cenowo nikt z polskiej dystrybucji nie wygra ;)
@frems: ale uzywki tez mozesz miec refurby, ktos kupil pouzywal i sprzedaje dalej. Dlatego pisalem ze nawet posiadanie papierow nei gwarantuje ci ze nie bylo tam grzebane. A w nx4 i 5 w dobrym stanie i z rewelacyjna bateria to nie uwierze. Bo te telefony slynely ze slabych baterii jak byly dostepne na rynku. Wymiana wlasnym sumptem jest latwa, ale oryginalnych baterii w praktyce nie dostaniesz.
Jak chcesz czasem w cos
@PurpleHaze: to faktycznie nie ciekawie. tylko ja będę kupował na koniec miesiąca także nie wiadomo jak to będzie z ceną tego dolca. niby można na allegro ale tam już ceny są koło 700zł.
@frems: no to ja tutaj nie poradze za wiele, nie wiem jak obecnie ksztaltuja sie ceny tych telefonow. Zobacz w tagu xiaomi co chwila ktos wrzuca jakies kody znizkowe, kupony ceny w promocjach itd.
@PurpleHaze: za tym będę się rozglądał jak będę kupował. dzięki.
telefon wydaje się ciekawy, potem jakieś testy czy recenzje pooglądam na youtube.
jedyny minus to znów oczekiwanie koło miesiąca lub więcej.