Wpis z mikrobloga

Nie zdam polskiego ustnego. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tak przeglądam te tematy i ciężko mi coś wymyślić a co dopiero tam jak będę zestresowany.
#matura
  • 15
  • Odpowiedz
@wpoz też się bałem. nic się nie przygotowywałem, gdyż byłem pochłonięty nowo rozpoczętą pracą. wchodziłem jako 5. przedtem zapytalem osoby jakie pytania miały. porównałem je z tymi co w kalkulatorze byly wpisane. okazało się, że wylosowałem łatwy temat o patriotyzmie. szybkie omowienie wiersza, rzucenie przykladami z tekstow kultury, dodanie ciekawostek przeczytanych na wykoppeel i 40/40. nie przejmuj sie, zdac na pewno zdasz.
  • Odpowiedz
@wajking: nie wszystkie tematy na te godziny są i na niektóre na różnych kalkulatorach się różnią. I nie będę miał dużo czasu na ogarnięcie ich, a nawet w domu czytając tematy ciężko mi coś wymyślić... Niezbyt mi on pomoże. @zmienna_pomocnicza: no to masz jakąś tam wiedzę, wychodzi na to że ja nie. Do wielu tematów ciężko mi podpiąć jakiś tekst kultury.
  • Odpowiedz
@wpoz: ja dzis zdawałam, moje numery byly juz godzine przed egzaminem, do tego czasu zmienily sie jeszcze z 10 razy, ale caly czas odswiezalam i jakos tak 15 min przed moim wejsciem byly juz potwierdzone pytania, na szybko z kolegami i kolezankami co byli razem ze mna w grupie ogarnelismy jakies przykłady i poszlo :D
  • Odpowiedz
@DZIK_Kirex: ja cały czas nie jestem do tego przekonany, a tym bardziej jak patrzę na te pytania. Może bym coś powiedział ale maks kilka zdań, mógłbym wyjść po minucie, nie ma mowy o mówieniu przez chociaż kilka.
A jak się trafi językowy to mogę od razu wyjść.
  • Odpowiedz
@wpoz przejrzyj sobie motywy literackie (znajdziesz w google). powtorz sobie co to ekspresjonizm, impresjonizm, arkadia, katharsis, dramat szekspirowski, parabolizm, prometeizm. od siebie polecam tez obejrzec Pianiste Polanskiego. jako ciekawostke dodam, ze kumple przede mna zmyslali teksty czy piosenki przed komisja i kazdy mial powyzej 50%.
  • Odpowiedz