Wpis z mikrobloga

Wywiad z byłą narzeczoną Niesiołowskiego Elżbietą Królikowską-Avis."Stefan zaczął sypać jako pierwszy"

> MACIEJ ZDZIARSKI Jak odebrała Pani te słowa Jarosława Kaczyńskiego, od których zaczął się cały spór: „Bo sypać w pierwszym przesłuchaniu w tak haniebny sposób, to naprawdę fatalna sprawa”? Czy Pani zdaniem Stefan Niesiołowski sypał na pierwszym przesłuchaniu?

> ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Ja niechętnie wracam do wątków prywatnych.

> MACIEJ ZDZIARSKI To jest kluczowe pytanie, by zrozumieć czy te słowa Jarosława Kaczyńskiego są związane z prawdą, czy też nie.

> ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Tak, to była prawda. Stefan Niesiołowski mówił od pierwszego dnia śledztwa. Tu jest dokumentacja z IPN, która wyjaśnia wszystko.

> MACIEJ ZDZIARSKI Co mówił?


> ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Pierwszego dnia śledztwa przyznaje się do tego, że istniał „Ruch”, że był organizacją konspiracyjną, twierdzi, że nie było przywódców. Drugiego dnia śledztwa :”Przyznaje się do winy w przedmiocie przedstawionego mi zarzutu i wyjaśniam, co następuje”. Tu padają nazwiska brata Marka, Andrzeja, Benedykta Czumów i tak dalej. Pierwszego dnia śledztwa zaczęli zeznawać tylko dwaj ludzie: na pewno wiem, że Stefan Niesiołowski, bo przedstawiono. To jest protokół przesłuchania Stefana Niesiołowskiego, gdzie on zaczyna mówić.

http://blogmedia24.pl/node/32861
#polityka #4konserwy #bekazlewactwa #historia #polska
@farmerjanek @francez @3Lumintekk @SynuZMagazynu @wigilius @TakbirSrakbir @OliverQueen @fanki
H.....a - Wywiad z byłą narzeczoną Niesiołowskiego Elżbietą Królikowską-Avis."Stefan ...
  • 1
  • Odpowiedz