Wpis z mikrobloga

Wykopiecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zgodnie z zapowiedzią Elona Muska sprzed kilku godzin – Tesla rozpoczęła sprzedaż dachówek z wbudowanymi ogniwami słonecznymi. Dachówki przeszły dokładne testy, włączając w to strzelanie z lodowych kul, imitujących duży i silny grad. Ciekawostką jest też to, że Tesla daje 30 letnią gwarancję na fotowoltaikę i wieczną gwarancję na dachówki. (ʘʘ)

Link do znaleziska: Tesla rozpoczyna sprzedaż dachówek z wbudowanymi ogniwami słonecznymi

#tesla #elonmusk #technologia #energetyka #ciekawostki #mikroreklama
Pobierz
źródło: comment_baW4c4RuTZZwtsPk4sGxoWtn0LYAVFFx.jpg
  • 12
@LooZ kurde, totalnie nie mam w głowie ile taki dach kosztuje przy wykorzystaniu tradycyjnych dachówek. Jesteś w stanie to jakoś porównać? Domyślam się że to zupełnie inna usługa, bo Tesla dużo do tego daje, ale nie wiem ile zrobienie dachu po prostu kosztuje u nas w kraju.
@LooZ ale inną sprawą jest to, że usługa demontażu i montażu to będzie w Stanach. Raczej wątpię, żeby Polska się na to załapała. Czyli zamówić towar będzie można ale kto to zamontuje? Ciekawe jak wtedy się cena zmieni
@LooZ: No dobra zwracam honor dodaję kolejne 50 zł na demontaż i jest "tylko" 7 razy droższa. Wiem nie doliczyłem zysku z energii słonecznej ale w naszym kraju słońca mało a problemów związanych z prawem dużo.
@LooZ:
A podali w końcu cenę po prostu za metr kwardatowy tej konkretnie dachówki, czy tylko jakieś mydlenie oczu z dodawaniem kosztów montażu demontażu itd. itp. To są koszta zmienne i trudne do oszacowania.

To tak jakby w cenę tesli wliczali koszty ładowania, utratę wartości, koszty serwisu itd,
Co za problem podać cenę za metr kwadratowy? Nie będą chyba sprzedawać tej dachówki tylko w pakiecie z montażem i demontażem dachu?