Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@CorpseBide niby ma być rekrutacja na automatykę oraz mechatronikę bo nie wiem czy lepiej politechnika białostocka czy jakiś simr mechatronika w Warszawie na politechnice
@Aroko: Słyszałem kiedyś taką opinię, że WM na PB ma taki sam poziom jak polibuda warszawska, tyle tylko, że prowadzący dają więcej fory przy zaliczaniu. Na ile to prawda nie wiem, nie sprawdzałem.
Kiedy kończyłem studia kilka lat temu, WM na PB był najlepszym wydziałem mechanicznym w Polsce i chyba jako jedyny był na plusie jeśli chodzi o kasę spośród wszystkich wydziałów na PB.
Ale z drugiej strony jak zechcesz przenieść
@0987654321: Właśnie skończyłem inż na MiBM i poziom jako taki jest. Na każdym semestrze są ze dwa przedmioty z których będziesz musiał się naumieć, na pare trzeba tylko swoje wychodzić. Punktów nie wiem ile miałem, ale nie trzeba być asem żeby się dostać. Na pierwszych egzaminach matematyka, mechanika, wytrzymałość i metrologia zweryfikuje wytrwałych.
@Aroko: jak na WM patrzysz w Białymstoku to tylko MiBM
@0987654321: U mnie na Inżynierii Biomedycznej wystarczyło mieć podstawowe dobrze zdane (~+50%) i jeden kierunkowy chociaż ludzie z samym rozszerzeniem Angola dostawali się, później jest ciężej się utrzymać.
@Aroko ja kończylem mibm na wm właśnie w Białymstoku. Powiem tak. Dużo matematyki, mechaniki, wytrzymałości materiałów, na początek. Później są przedmioty konstrukcyjne i różne śmieci, które trzeba po prostu zaliczyć. Nas na pierwszym roku było coś koło 190, po semestrze odpadlo kilkadziesiąt osób, później znowu kilkadziesiąt osób. I do inżynierskiej zostało koło 90 osób. Wszystko do przejścia. Moich dwóch przyjaciół skończyło inzyniera na Pb, później poszli na meil do Warszawy i jak
@Aroko całkiem spoko było, kumpel pracuje w automotive w wwa, to go tam chwala i mówią, że więcej umie niż absolwenci pw
Po airze ofc
@Aroko powiem ci tak (ucz się na moich błędach): na pierwszym roku zapisz się do koła naukowego jakiegoś i postaraj się o angaz w jakimś projekcie (projektów jest multum laziki, cerbery i jeszcze inne)
Nauczysz się fachowych rzeczy, może odkryjesz w sobie jakiś talent, jak wymyslisz coś fajnego i wygracie jakieś zawody to zanim zrobisz inż będziesz miał pracę za kilka ładnych k
@Aroko AiR na pb here, kierunek ciężki, powiedziałbym, że cięższy niz MiBM. Mam znajomego po MiBMie to ma teraz problemy ze znalezieniem pracy w regionie. A jeszcze co do airu, 3 semestry matmy na poczatku robia duży przesiew, trzeba się wziąć i jakoś pójdzie tak samo z resztą przedmiotów. Ogólnie teraz jest jeszcze gorzej z powodu nowych wytycznych z góry uczelni, zaliczanie ćwiczeń, projektów koniecznie do sesji, gdzie wcześniej dawało się ugadać
via Android
  • 0
@lukjan i jak próg punktowy? 70% z matmy rozszerzonej i 90% podstawowej starczy? Angielski 96 podstawa a 80 rozszerzenie? Fizyki nie wiem jeszcze, ale w rekrutacji z 280pkt będę miał. Dostanę się?
@Aroko Jezeli progi sie nie zmienily to spokojnie, mam na roku ludzi ktorzy zdawali wszystko w podstawie i dostali sie, co prawda przez podanie o wolne miejsca ale sie dostali. W pierwszej rekrutacji mniej wiecej wlasnie tak od 200pkt brali. A kierunek właściwie zaczyna sie od 4 semestru, do tej pory sa przedmioty nazwijmy to ogólnokształcące co niektórych może zrazic, potem juz jest lepiej i jest kilka ciekawych kierunkowych przedmiotów z dobrymi