Wpis z mikrobloga

No w końcu. Sprzedałem Litecoina.

W listopadzie 2013 roku zachwycony wzrostami wartości kryptowalut Bitcoin i Litecoin, zaopatrzyłem się w ponad 25 sztuk Litecoina. W połowie grudnia dokupiłem jeszcze 10 monet. Wydałem na te zakupy ponad 2,5 tysięcy złotych i czułem się szczęśliwy że przechytrzyłem system i czekałem aż cena wzrośnie "In To the Moon" by sprzedać z kilkukrotną przebitką.
Tak się jednak nie stało.
Cena Litecoina szybko wzrosła do ponad 40$ i równie szybko spadła do 2-3$
Mina zrzedła bo wyglądało na to że taki kurs już pozostanie i moje ponad 2,5 tys. przepadło.
Portfela jednak nie wyrzucałem.
Backup wallet.dat, wydruk adresów, kluczy i haseł i żyłem dalej zapominając o kryptowalutach.

Wczoraj trafiła do mnie informacja o bardzo wysokim kursie Bitcoina. Szybkie sprawdzenie ceny Litecoina i równie szybka decyzja - SPRZEDAJĘ!

Instalacja programu, ściąganie bloków, synchronizacja portfela itd., itp.
Dziś rano szybkie tworzenie konta na giełdzie i przelanie waluty na konto. I poszło… Uff.
Teraz tylko czekać na wpływ środków na konto bankowe.
Idę spać.

Budzę się, szybkie sprawdzenie salda i JEST!!! :D

Po ponad 3 latach braku nadziei sprzedałem i to jeszcze ze sporym zyskiem.
Szczerze pisząc, czuję się jakbym dostałe prawie 4 tysiące za darmo. Wszak pogodziłem się ze stratą całości środków wyłożonych na zakup Litecoina :)

I co teraz?
Pewnie jakieś wakacje i postanowienie by nigdy nie bawić się w kryptowaluty :)

Pozdrawiam.
#kryptowaluty #litecoin #inwestycje #nigdywiecej
goblin21 - No w końcu. Sprzedałem Litecoina.

W listopadzie 2013 roku zachwycony wz...

źródło: comment_yaRWxU3Xu8ZRtcxzlFMqx9J0fxib4gXI.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
i postanowienie by nigdy nie bawić się w kryptowaluty :)


@goblin21: dlaczego?

Mój znajomy tak zarobił setki tysięcy, wystarczy kupić pewniaka jak bitcoin i poczekać z prostą regułą że nie sprzedajesz poniżej 200% zysku.
Nigdy jeszcze nie stracił pieniędzy z takim podejściem :)
  • Odpowiedz
@goblin21: poczekaj aż BTC mocno spadnie, kup i zapomnij na kilka lat, ew. sprawdzaj tylko cenę co jakiś czas. Nerwów sobie w ten sposób nie popsujesz, tylko zainwestuj tyle ile jesteś w stanie stracić. Może coś z tych 4k które zarobiłeś? Może to lepszy pomysł niż wycieczka?
  • Odpowiedz
@decentralizacja: Aby przy zwrocie 200% zarobić "setki tysięcy" należy zainwestować też co najmniej 100k zł. Jeśli ktoś miał 100k zł i wrzucił je kilka lat temu w kryptowaluty to albo miał dużo dużo więcej pieniędzy i 100k nie robiło mu różnicy, albo zaryzykował wszystko w mega niepewny interes i akurat miał mega szczęście.
  • Odpowiedz
@pwone: Co Ty gadasz. Omawiany LTC wzrósł 7 krotnie w ciągu niecałych 2 miesięcy a BTC 7-8 krotnie w ciągu niecałych 2 lat (licząc na dzień dzisiejszy). Po pierwszej bańce w 2013 roku cena była $100, Zatem aby zrobić 200k trzeba było wstawić 10-15k w 2013 roku.
  • Odpowiedz
@pwone: ja się z Tobą zgadzam. Jakbym widział w BTC pewny interes (obserwuje go od 2013) to bym wszedł jakąś konkretną kasą, a nie paroma groszami ( ͡° ʖ̯ ͡°).
W inwestowaniu liczy się, aby wiedzieć w co teraz inwestować, a nie przejmować się historią.
  • Odpowiedz