Wpis z mikrobloga

Psychologia rynków finansowych

"Psychologia rynków finansowych" Tony Plummera jest na tle wielu prac poświęconych analizie technicznej książką szczególną, bowiem autor stara się w niej odpowiedzieć nie tylko na pytanie "jak", ale przede wszystkim "dlaczego" analiza techniczna sprawdza się w praktyce. Znajdujemy tu próbę wyjaśnienia przyczyn, dla których ruchy cen podlegają określonym regułom. Swoje argumenty autor wspiera zarówno odwołaniami do nauk ścisłych, jak i licznymi przykładami z praktyki rynkowej. "Psychologia rynków finansowych" została uznana przez recenzentów i analityków giełdowych za jedną z najważniejszych i najbardziej nowatorskich prac poświęconych rynkowi kapitałowemu, jaka ukazała się w ostatnich latach.

W wyniku analiz opartych na teorii systemów "naturalnych" Plummer stwierdził, że ruch cen przebiega zgodnie z pewną bardzo wyraźną formułą, którą nazywa "pulsem cenowym". Na jej podstawie można bardzo dokładnie przewidywać zasięg poszczególnych ruchów cen oraz momenty zwrotne na rynku, na przykład takie, jak krach na rynku akcji z 1987 roku. Często nieprzeniknione zachowania rynków finansowych stają się w świetle tej pracy bardziej zrozumiale i bardziej przewidywalne. Praca ta powinna stać się podstawową lekturą wszystkich profesjonalnych inwestorów i graczy, doradców finansowych, analityków technicznych oraz ekonomistów zajmujących się badaniem zachowań rynków finansowych.

"Dla każdego poważnego inwestora będzie to frapująca lektura..."
Market Technician

"Jest to wspaniałe, oryginalne i odkrywcze dzieło... Te książkę powinni przeczytać
wszyscy ci, którzy poważnie interesują się analizą techniczną."
Futures Magazines

"Trudno byłoby znaleźć bardziej przystępne wyjaśnienie, na czym polega analiza techniczna..."
Independent


http://docer.pl/doc/x0v

#forex #gielda #gpw #spekulacja #inwestowanie
niezbyt - Psychologia rynków finansowych

"Psychologia rynków finansowych" Tony Plu...

źródło: comment_ttJzDty8GrxFO65jM8cvanwXa0UAcPd8.jpg

Pobierz
  • 2
@niezbyt Czy nadaje się na pierwszą książkę o psychologii/AT? Nie traktuje poważnie AT, ale chciałbym jakąś ciekawą pozycję na ten temat poznać :) warto w takim przypadku?