Wpis z mikrobloga

#wiatrowki #bron (?)

Mirki, jaką wiatrówkę w rozsądnych pieniądzach warto kupić na niedzielne strzelanie do puszek? Bardziej interesuje mnie replika pistoletów, niż karabinki, no i napęd co2 jednak. Cena oczywiście im niższa tym lepiej, ale też totalnego badziewia nie chcę.
  • 22
  • Odpowiedz
@piotreek88 unarex sa9/10. Spoczko pukawki z blowbackiem . Miałem 9-tke, i polecam zawsze jako najtańsze pykadełko z ruchomym zamkiem. Jeśli coś tańszego to crosmana vigilante.
  • Odpowiedz
@piotreek88 generalnie umarex trzyma poziom, tego nie miziałem, ale wygląda ok. Jak ja szukałem to sporo czytałem i najbardziej polecany jest cp99 , ale po kilku testach , szczególnie replicaairguns na YT, wziąłem tego SA9 , wystrzelił około 30 kapsuł i nic się nie działo. Teraz pojawiło się kilka ciekawszych pistoletów ale w tej cenie to nadal jest bezkonkurencyjny. Ja trafiłem go za coś koło 300 zł , ciekawe rozwiazania ma
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: mam tego Siga i nie polecam. Zacina się strasznie śrut i utyka w lufie.
Polecam jedynie do treningu celowania - gdyż ma wagę zbliżoną do prawdziwej broni (wszystkie części oprócz magazynka są metalowe)
  • Odpowiedz
@ptaq77 a używasz tej szpileczki i dobrego śrutu bez nalewek? No bo generalnie musi być szczelnie tam wszystko żeby gaz nie spieprzył bokami. Ja swojego czasu mocno chorowałem na model mpx, w sumie nadal choruje ale właśnie przez problemy transferu śrutu cały czas odkładam zakup w czasie.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: o jaką szpileczkę chodzi?
Śrut jaki używam:
1) polecony przez sprzedającego JSB EXACT. Jak się drugi raz zaciął (synowi na strzelnicy) to Pan Leszek - opiekun strzelnicy uznał że śrut ten jest za ciężki. Po analizie uznałem że ma rację i kupiłem leciutki i w 100% powtarzalny (to odnoście sugestii że nadlewki):
2) Walther High Power Pellets - to jest taki dziwny śrut matchowy w otulinie z żółtego plastiku.
  • Odpowiedz
@ptaq77 zobacz śrut aluminiowy Siga. Powinieneś w zestawie dostać taki wałeczek mały który dopycha śrut w wianuszku, zatnie się częściej śrut którego kapelusz wystaje choćby ułamek milimetra ponad wianek. Ciezko mi to wytłumaczyć ale na filmikach testujących mpx-a używają tego bolca i nie ma zacięć.
  • Odpowiedz
@Kick_Ass: z pistolecikiem takiego "bolca" nie dają, ale to zrozumiałe bo magazynek wygląda nieco inaczej niż ta taśma. Na pewno jednak podsunąłeś mi myśl, że może warto spróbować podociskać na maxa wszystkie śruty.
Także jak go rozbiorę i złożę po tym zacięciu - spróbuję z dociskaniem. A nóż ...widelec.
  • Odpowiedz
@ptaq77 śrut się rozszerza w lufie, ten kapelusz po uderzeniu gazu dociska kołnierz do ścianek lufy, jak coś krzywo siedzi albo właśnie są zadziory to lubi się przyciąć w lufie. Spróbuj też że pokombinować że smarem do śrutu,wrzucasz do foliowego woreczka śrutki i wlewasz parę kropel pellgun oila, potem delikatnie je mieszasz. Wada - brudzi paluchy.
  • Odpowiedz