Wpis z mikrobloga

#francjawybiera2017

Wypowiedź w #rmf - Francuska (Polska z francuskim obywatelstwem?) głosując w ambasadzie w Warszawie, oczywiście przeciwniczka Le Pen:

Przyszłam zagłosować, bo demokracja jest zagrożona we Francji


Jak #!$%@? zagrożona, skoro przyszłaś właśnie głosować? Poza tym jak wygra Le Pen to można co najwyżej powiedzieć że demokracja jest #!$%@? (ma wady i zalety*), ale nie ze została wybrana niedemokratycznie!

#lewackalogika #lewackahipokryzja

*Korwin już dawno o tym mówi i zazwyczaj podaje przykład pijaka spod sklepu, który ma taką samą siłę głosu jak profesor z uniwersytetu. no ale Korwin gupi, bo gada niepopularne rzeczy.
  • 9
@ambereyed: no ale co takiego ma Le Pen w programie? zniesienie republiki? wprowadzenie monarchii?

ale zeby nie bylo: uważam że Le Pen i jej pomysły np. os Paryz-Berlin-Moskwa to zagrożenie dla PL, większe niż kontynuowanie dotychczasowej polityki we Francji.

ps. taka z niej chrześcijanka, a 2 rozwody ma na koncie ;)
@staryhaliny: A wiesz czego spodziewać się po narodowcach, zwłaszcza którzy farbują się na łagodny blok "antyestablishmentowy"?
Chyba żartujesz sobie pisząc, że ktokolwiek miałby w swoich obietnicach wyborczych mówić o swoich prawdziwych intencjach xD Czy PiS miał w obietnicach wyborczych upolitycznienie KRS? Obsadzenie wszelkich stanowisk państwowych swoimi "miernymi ale wiernymi"?
Narodowcy będą dążyć do umocnienia swojej władzy kosztem demokracji. Jak każda władza. Problem w tym, że z historii wiemy, że nacjonaliści i
@Ciemny_linuksowiec: Ja ruskim? xD Francuzi niech sobie cały budżet przeznaczą na zbrojenia, ale z kosztami trzeba się liczyć, niezależnie od tego czy jest to słuszna decyzja. Ich pomysł na 3% wynika z tego, że chcą wyjść z NATO a również mają w garści elektorat narodowy i poparcie wojskowych.
Następnym razem polecam czytać ze zrozumieniem a nie wybiórczo. Wymieniłem jednym ciągiem pomysły FN na wydatki państwowe. FN obiecuje, że zrobi każdemu dobrze,
@jacek007g: piszesz tak jakby wygranie wyborów oznaczało, że można robić już wszystko, nieważne czy zgodnie czy niezgodnie z prawem. a to chyba jednak tak nie działa.

po natodowcach m/w wiadomo. natomiast po takich koniunkturalistach centro liberalnych to nie wiadomo - prócz tego że będą się chcieli nachapac oczywiście.

( ͡° ͜ʖ ͡°)